Mira Stres Kulübesi'nden Ayrılıyor - Duygu Günlüğüm - Timaş Yayınları

mira-stres-kulubesinden-ayriliyor---duygu-gunlugum-9786050847963.jpg

Mira Stres Kulübesi'nden Ayrılıyor - Duygu Günlüğüm

Mira ile Çocuklar Duygularını Daha Kolay İfade Edebilecekler.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Psikoloji - Çocuk
Sayfa / Ebat: 48s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Aralık’23
Baskı Sayısı: 4
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4796-3
Barkod: 9786050847963
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Timaş Çocuk Psikoloji Kitaplığı’nın yeni serisiyle tanışın: Duygu Günlüğüm

Henüz kendi gücünün farkında değil misin? O hâlde bir de Mira’yla tanış!

 

 

 

İçinin giderek daraldığı, nefes almakta güçlük çektiğin oldu mu, hiç? Ya da ellerinin ter içinde kaldığı, kendini karanlıkta kaybolmuş gibi hissettiğin, karnında oradan oraya çırpınan kelebeklerle dolaşğın? Cevabın “EVET” ise bu kitap tam sana göre.

Hepimiz bazen kaygılanır, korkar, heyecanlanır, ümitsizliğe kapılırız. Böyle anlarda stres, bizi ağır bir battaniye gibi sarıp sarmalar. Hareketlerimizi kısıtlar, içimizi daraltır. Düşüncelerimiz çarpık çurpuk olur, her şey karanlık gelir gözümüze. Sanki hayatımızın tamamını böyle geçirmişizdir. Güzel ve parlak anılar aklımıza gelmez, yaşamın saf bir karanlıktan oluştuğu hissine kapılırız. Oysa bu zor duyguları anlamak ve onlarla yaşamak sandığından çok daha kolay!

 

 

 

Editörün görüşü
Çocuklar için stresle baş etmede el kitabı niteliğinde hazırlanmış, kurgu ve kurgu dışının iç içe bulunduğu, içeriğinde bulunan mindfulness teknikleriyle stresi tanıma, anlama ve kontrolünü sağlamaya yönelik bir kitap. Bu kitap, özellikle ebeveynlere, profesyonellere ekstra duygusal kaynağa ihtiyaç duyan çocuklara yardımcı olurken rahatlıkla kullanabilecekleri araçlar sunmaktadır. Çocuklar için terapi kitaplarını içeren serinin ilkinde Mira adındaki karakterimiz günlüğüne strese yönelik farkındalıklarını ve stresle baş etmede kullandığı etkinlikleri yazıyor. Bununla birlikte okurlar da bu etkinliklere dahil olarak kendi süreçlerini yönetebilir hâle geliyorlar. Duygu Günlüğüm serisi defalarca okunabilecek kitaplardan oluşuyor. Bu serinin ilk kitabı olan Mira Stres Kulübesinden Ayrılıyor ise serinin diğer kitapları gibi sadece çocuklar için değil, her yaş için başucu kitabı niteliğinde.
En önemli cümle
Stres Tünelinin Ardındaki Dünyaya Yolculuk… Keşfe Çık, Dene ve Rahatla!
Bu kitap neden önemli
Stresin nedenlerini ve bunlarla başarılı bir şekilde nasıl başa çıkılacağını ele alıyor. Çocuklar için bir rehber niteliği taşıyan bu kitap, içeriğindeki etkinlikler ve tekniklerle rahatlamanın ve stres düzeyini aşağı çekmenin yollarını sunuyor. Eğlenirken öğreten bu kitapta okurlar da karakterle birlikte bir yolculuğa çıkıyor ve bu yolculuk gündelik hayatta sıkça karşılaşılan problemlere yönelik olumlu tutum ve davranış geliştirmeyi amaçlıyor.
Anahtar kelime
7 yaş, 8 yaş, Psikoloji, Stres Yönetimi, Terapi, Mindfulness

Diğer kitaplara göz atın