Mira Ve Yekta Zorbalık Adası'nda Mücadele - Duygu Günlüğüm - Timaş Yayınları

mira-ve-yekta-zorbalik-adasinda-mucadele---duygu-gunlugum-9786256581418.jpg
Yeni

Mira Ve Yekta Zorbalık Adası'nda Mücadele - Duygu Günlüğüm

Zorbalıkla karşılaştığın zaman, sessiz kalma. Yardım istemekten korkma. Mira ve Yekta, sana bu durumda neler yapabileceğini anlatıyor.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Psikoloji - Çocuk
Sayfa / Ebat: 64s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6581-41-8
Barkod: 9786256581418
85.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Klinik Psikolog Oya Doğan’ın kitapları çocukların gündelik hayatta karşılaşabilecekleri durumlara çözüm becerileri geliştiriyor. Her çocuğun bu kitapları okuması gerektiğine inanıyorum. Bu kitap, akran zorbalığı konusunda çocukların her zaman faydalanabilecekleri bir başucu kitabı."
- Mert Arık

Zorba birini nasıl tanırız? 

Bir zorbadan kendimizi  nasıl koruruz? 

Hangi tür davranışlar zorbalık tanımına girer? 

Bizim de bir zorba olup olmadığımızı  nasıl anlarız?

 

Bu soruların cevabını merak ediyorsan, şu an doğru kitabı eline aldın. Zorbalıkla ilgili aklındaki soruların hepsinin cevabını günlüğümde bulacaksın.

 

 

Ben, Mira. Birlikte yazacağımız hikâyemize hoşgeldin!

En önemli cümle
Hepimiz güçlü yönlerimizi birleştirirsek, aslında hiç de yalnız olmadığımızı göreceğiz. Zorbalık, aşılması zor bir duvar değil. Onu aşacak gücümüz var.
Bu kitap neden önemli
Bu kitap, çocukların zorbalıkla ilgili farkındalığını artırmaya, onlara zorbalıkla başa çıkma becerileri kazandırmaya ve kendilerini yalnız, güçsüz, korkak ve çaresiz hissettiklerinde rahatlamalarına yardımcı olmak için kaleme alındı. Bu kitapta, zorbalık nedir, ne tür zorbalıklar vardır, zorbalık nasıl anlaşılır ve zorbalıkla nasıl başa çıkılır gibi temel bilgiler de anlatılır. Bu kitaplar, çocukların kendilerini yalnız ve çaresiz hissetmelerini önlemeye yardımcı olur. Çocuklara, zorbalıkla başa çıkmanın birçok yolu olduğunu, kendilerini güçlü ve güvende hissetmeleri için yapabilecekleri birçok şey olduğunu gösterir. Rahatlama teknikleri sunar.
Anahtar kelime
Zorbalık, Öz Şefkat, Terapi, 7 yaş, 8 yaş, Akran Zorbalığı, Öz Güven

Diğer kitaplara göz atın