Mona Lisa Senfonisi - Timaş Yayınları

mona-lisa-senfonisi-9786050847840.jpg

Mona Lisa Senfonisi

Yerebatan Sarnıcı’ndan Selimiye Camii’ne uzanan sır, Mona Lisa Senfonisi’nde açığa çıkıyor.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Polisiye
Sayfa / Ebat: 176s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4784-0
Barkod: 9786050847840
90.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Huzur ancak gökyüzünde vardır. Biz ise yeryüzündeyiz.
 
İstanbul Yerebatan Sarnıcı'ndan Edirne Selimiye Camii’ne kadar uzanan aksiyon dolu koşuşturmacanın kazananı iyiler mi olacak yoksa kötüler mi?

Yüzyıllardır ayakta kalmayı başarmış Yerebatan Sarnıcı’nda bulunan Mona Lisa kostümlü gizemli bir ceset, Şifre Bilimci Milas Ulukan’la Şifreli Dosyalar ekibini harekete geçirir. 16. yüzyıl İtalya’sında aynalı yazı tekniğiyle kaleme alınmış ve Güçsüz Karınca lakaplı birine hitaben yazılmış sırlı mektupların sahibi, Dedektif Milas’ın bu macerasında en büyük yardımcısı olacaktır. Bu kişi, en önemli Rönesans sanatçılarından ve bilim insanlarından biri olan Leonardo da Vinci’nin ta kendisidir!

Bazı icatların gizliliği, keşfinden daha önemlidir!

Tarihin gizemli gerçekleriyle şifreli ipuçlarını bir araya getiren sürpriz sonlu bir Dedektif Milas polisiyesi!
 
Bu kitap neden önemli
-Kitap, Türk tarihinin önemli mekân ve olaylarını hatırlatması bakımından zengin bir eser. -Kitapta sürprizlerle dolu polisiye kurgusuna şahit oluyoruz. -Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh gibi önemli isimler ile Mona Lisa, İnci Küpeli Kız gibi eserlerin kahramanları kitaba renk katıyor. -Kitap, polisiye türünde olmasının yanında aynı zamanda yer yer yaşanmış olaylarla zenginleştirilmiş tarihî bir kurgu. Leonardo da Vinci’nin Osmanlı topraklarına yaptığı çok bilinmeyen ziyaretten bahsediyor.

Diğer kitaplara göz atın