onikiler---kurtulusun-kahramanlari-3-9786050842487.jpg
Yeni
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Onikiler - Kurtuluşun Kahramanları 3

İsimsiz kahramanlar: Onikiler... Kurtuluşun binlerce kahramanından biri...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Kurtuluşun Kahramanları 3
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4248-7
Barkod: 9786050842487
15.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Timaş Çocuk'un çok sevilen "Kurtuluşun Kahramanları" dizisi devam ediyor.

Yine birbirinden cesur, gözüpek on kişi, yine birbirinden sürükleyici, heyecan verici, kimi zaman hüzünlendirici on hikâye...

Tarihî romanların usta kalemi İsmail Bilgin'den, ilköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencileri için hazırlanmış, tarihimizin kahramanlarını ve o dönemi tanıtan bir eser. Okurlar hem dönem hakkında bilgi sahibi olacak hem tarihimizdeki kahramanların bir kısmını daha tanıyacak hem de bu vatan için yapılan fedakârlıkları öğrenecek...

Editörün görüşü
İsmail Bilgin, tarih alanındaki araştırmalarını gençlerin seviyesine inerek kurguya aktarabilen başarılı yazarlarımızdan. Kurtuluşun Kahramanları serisiyle çocuklara milli tarih bilinci, vatan sevgisi, tarih bilgisi kazandırıyor. Kurtuluşun Kahramanları, çocukların severek ve heyecanla okuyacağı bu seri aynı zamanda onlara dayanışma, milli birlik ve beraberlik, saygı, sevgi gibi kazanım ve kavramları da edindirecek. Kurtuluşun Kahramanları dizisi hem sağlayacağı tarihi alt yapı hem de kazandıracağı ahlaki değerler bakımından, yabancı kültürlerin kahramanlarını benimsemek durumunda kalan gençler için muhteşem bir alternatif. Kurguların birbirinden bağımsız olduğu on kitaptan oluşan Kurtuluşun Kahramanları dizisinde her kitap bir kahramanın tehlike, macera ve cesaret dolu hikâyesini anlatıyor.
En önemli cümle
– Haksız yere memleketi işgal eden bir kuvveti karşılamaya çıkmak, bir Türk kaymakamına yakışmaz. Misafir gibi gelseydiniz sizi Birecik’te karşılardım. Bilirsiniz biz misafirperveriz. Ama ülkemizi işgal etmek isteyenleri misafir olarak kabul edemeyiz.
Bu kitap neden önemli
Milli Mücadele için bütün halkı ayağa kaldıran Onikiler... Millî Mücadele kahramanlarından Onikiler'i anlatan kitap, Kurtuluş Savaşı zamanı verilen mücadeleyi de anlatıyor. Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarından Onikilerin nasıl oluştuğunu, vatanımızı nasıl savunduğunu anlatan kitapla çocuklar, Milli Mücadele'nin önemini, tarihimizi, vatanımızın nasıl kurtulduğunu ve bu vatan için kimlerin savaştığını öğrenecekler. Çocuklar bu kitapla hem tarihimizi öğrenecekler hem sevecekler hem de milli tarih bilinci edinecekler.
Anahtar kelime
Kahraman, Kahramanlık, Asker, Azim, Mücadele, Savaş, Kurtuluş Savaşı, Birlik Olma, Cesaret, Fedakârlık, Şanlıurfa

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
guzel-ahlaki-ogreniyorum---renklerle-guzel-dinim-boyama-kitabi-1-9786050843521.jpg

Güzel Ahlakı Öğreniyorum - Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı 1

Asuman Kılıç
Timaş Çocuk
9.50 TL