Patlak Zeka Cemcan - Acayip Fikirler Ustası (Fleksi Cilt) - Timaş Yayınları

patlak-zeka-cemcan---acayip-fikirler-ustasi-fleksi-cilt-9786050847987.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Patlak Zeka Cemcan - Acayip Fikirler Ustası (Fleksi Cilt)

Bir gün herkes deneylerimin kıymetini bilecek!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Patlak Zeka Cemcan
Sayfa / Ebat: 184s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Temmuz’23 / Temmuz’23
Baskı Sayısı: 13
ISBN: 978-605-08-4798-7
Barkod: 9786050847987
Alt Başlık: Patlak Zekâ Cemcan
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Başa icat çıkarmak benim en temel görevimdir. Bu yüzden öğretmenimiz bir şey icat edin deyince tabii ki üstüme alındım. Ağaç altında oturup kafama fikir düşmesini bekledim. Ama fikir bana Newton'a geldiği gibi elma ile değil, haşin bir topla geldi. İtiraz etmedim, kabul ettim.

İcadımı yaptım, sonuç tam bir fiyaskoydu! Sonra düşündüm taşındım, icadım orada işe yaramazsa şurada yarar dedim, yılmadan devam ettim. Ne de olsa sonucun nasıl olacağını kimse bilemez! Fırçayı bulan kişi belki de odun kesmek için bir şey icat etmek istiyordu. Balta yerine fırçayı buldu. Bu durumda icadı çöpe mi atsaydı? Ben de icadıma uygun yer aradım. Arayan bulur! Bulmasına buldum ama taklitlerim yüzünden başım derde girdi. Bu arada taklit kötü bir şey onu öğrendim.

Bence her bilim insanı kendi bacağından asılmalı. Yani herkes kendi icadını yapmalı. Terlik sektörü de tamamen bana kalmalı! Biliyorum neler icat ettiğimi çok merak ettiniz. Okuyun görün!  Sonuçta bir Cemcan kolay yetişmiyor.

Editörün görüşü
Cemcan, değişik fikirler üreten ve deneyler yapan eğlenceli bir karakter. Başına gelen olaylar da hep bu acayip fikirleri yüzünden geliyor zaten.
En önemli cümle
“İnsanın en iyi dostu kitaplardır.”
Bu kitap neden önemli
* Cemcan o yaştaki çocuklar gibi değişik deneysel fikirler üreterek uygulamaya geçiyor. Hangimiz kendi şampuanımızı, sabunumuzu yapmaya çalışmadık ki? Ama Cemcan biraz daha patlak zekâlı... Sorgulama, fikri üretme şahane ama uygulamada çuvallıyor genelde. Bu yüzden de çok eğlenceli. *Çizimleri esprili ve orijinal. *İki renk oluşuyla muadillerinden ayrılıyor.
Anahtar kelime
Deney, Cemcan, Sınıf, Öğretmen, Kanal, Gezi, Program, Aşçı, Stüdyo

Diğer kitaplara göz atın