Patlak Zeka Cemcan - Bilim Tatil Dinlemez (Fleksi Cilt) - Timaş Yayınları

patlak-zeka-cemcan---bilim-tatil-dinlemez-fleksi-cilt-9786050848205.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Patlak Zeka Cemcan - Bilim Tatil Dinlemez (Fleksi Cilt)

Yaz tatilinin kısalmaması için elimden geleni yapacağım!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Patlak Zeka Cemcan
Sayfa / Ebat: 184s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 12
ISBN: 978-605-08-4820-5
Barkod: 9786050848205
Alt Başlık: Patlak Zeka Cemcan
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Yazlıkta dedemle anneannemin yanında olmak kral, bilemedin belediye başkanı, o da olmazsa muhtar olmak gibi bir şeydir. Evde yapamadığınız ne kadar şey varsa burada her şey mümkündür. 

 

Yine de bu yaz bazı şeyleri yapmasaydım anılarım daha az utanılası olabilirdi.

 

Mesela havuz suyunu incelemeseydim hayatımdaki birkaç gün daha rahat geçebilirdi. Babaannesinin gözdesi Selim’e uymasaydım, kimseden özür dilemek zorunda kalmazdım. Arılardan korkmasam kendimi rezil etmezdim ama bunların hepsi oluverdi işte. Utansam da birazcık rezil olsam da yazlıkta olmak, karpuz profesörünün asistanı ünvanını kapmak çok güzeldi. Hele evde olmaktan bin kat çok güzeldi. Üstelik bir sürü de şey öğrendim. Karpuz yetiştirmenin atom araştırması yapmak kadar zorlu bir iş olduğunu, çok disiplinin yan etkileri olduğunu, çocukların aynı dili konuşamasa bile aynı heyecanla oyun oynayabileceklerini... Kısacası en rezil olunası tatil bile harika zaman geçirmek demek. Tatilleri -hele bilimlisi olursa- çok seviyorum. Sanıyorum tatil sevmek insanların geninde var. Bunu da incelemeliyim.

 

Editörün görüşü
Cemcan, Birsen Hanım'ın yazarlık kariyerindeki önemli bir mihenk taşı. Esasında Şirin'in kuzeni olan bu karakterle çok farklı bir portre oluşturabilmiştir yazar. Cemcan, Şirin kadar kendi fikirlerini uygulama cesaretine sahip bir karakterdir ancak özellikle bilime, deneyler yapmaya meraklıdır. Bu yolda da fikirlerini savunmaktan kaçınmaz.
En önemli cümle
Annem bana, “Ne bitmez soruların var!” der durur. Ama bir bilim insanının mikroskoptan, laboratuvardan önce bitmeyen soruları olmalı zaten. Bunların üzerine düşünüp durmalı.
Bu kitap neden önemli
*Patlak Zekâ Cemcan dizisi eğlenceli anlatımı ve çizimleriyle çocuklara kitap okuma sevgisi kazandırıyor. *Okurların hayata dair farklı bakış açıları kazanmalarına yardımcı oluyor. *Cemcan karakterinde çocuklar kendilerinden bir parça buluyorlar. Onlara fikirleri ne kadar ilginç olursa olsun deneme cesareti aşılıyor.
Anahtar kelime
Zaman, Deney, Havuz, Mikroorganizma, Anneanne, Dede, Karpuz, Kabak, Çocuk Kitabı, Öykü, Macera, Mizah, Yaz Tatili, Tatil, Yazlık, Köy

Diğer kitaplara göz atın