Saatçilerin Tehlikeli Yolculuğu - Timaş Yayınları

saatcilerin-tehlikeli-yolculugu-9786259429052.jpg

Saatçilerin Tehlikeli Yolculuğu

Zamana hükmeden bir köyden amansız uçurumlara ve labirentlere uzanan bir macera!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-94290-5-2
Barkod: 9786259429052
140.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Gizem dolu saatler, yabanıl yaratıklar ve zamanın derinliklerinde saklı eski sırlar... 

Anno, zamanın tüm boyutlarına hükmeden gizemli Saatçiler Köyü'nde yaşamaktadır. Bu benzersiz köydeki sakinler, zamanın en ince ayrıntısına kadar ustalaşmışlardır. Köy sakinleri istediklerinde bir dakikayı dünyadan silebilir, böylece o dakikada yaşanan her şeyi yok edebilirler; ya da yeni bir dakika ekleyerek, zamanda beklenmedik felaketlere yol açabilirler.
 
Anno ise köydeki diğerlerinden ayrılır. O, hiçbir saate ihtiyaç duymadan, zamanı saniyesi saniyesine doğru tahmin edebilen nadir bir sezgisel güce sahiptir. Bir gün, zamanın akışı tehlikeli bir şekilde bozulur ve bu durum köydeki herkesi korkuyla sarsar. Usta saatçi Kadime Hanım ve diğer Saatçiler zamanın akışını düzeltmek için bir araya gelirler. Anno ve arkadaşları, Zamansızlar'ın tehditleri arasında, kurtuluşun anahtarı olan Hayat Saati'ni arama yolculuğuna çıkarlar. Bu zorlu yolculuk, onları sadece zamansal fırtınalarla değil, aynı zamanda içsel karanlıklarıyla da yüzleşmeye itecektir.
 
Bu kitap neden önemli
-Enver Kubilay Yüksel, ilk romanı Saatçilerin Tehlikeli Yolculuğu ile okuyucularına soluksuz bir okuma deneyimi sunuyor. -Anno ve diğer karakterler arasındaki ilişkiler, arkadaşlık, güven ve cesaret temalarını işliyor. Karakterlerin birbirleriyle ve zorluklarla başa çıkmaları, okuyuculara grup içinde işbirliği ve karşılıklı destek olmanın önemini vurguluyor. -Anno'nun ve yan karakterlerin fantastik bir dünyada geçirdikleri maceralar, okuyucuları bilinmeyenle karşı karşıya kalmaya, bilinmezlikler içinde cesaret bulmaya ve keşfetmenin heyecanını yaşamaya davet ediyor. Bu, çocuklara kendi hayatlarında da yeni şeyler deneme ve keşfetme cesareti verebilir. -Kitap, zaman döngüleri, Zamansızlar, yeraltı şehirleri gibi fantastik ve doğaüstü unsurları kullanarak, çocukların hayal gücünü genişletir ve sıradan dünyanın ötesine geçmeye teşvik ediyor. -Karakterlerin, özellikle de Kadime Hanım'ın, zamansal felaketleri önlemek ve düzeltmek için üstlendikleri görevler, okuyuculara sorumluluk, fedakarlık ve büyük bir amaca hizmet etmenin değerini öğretiyor. -Kitaptaki gizemler ve zamanla ilgili bulmacalar, okuyucuları aktif düşünmeye ve problem çözme becerilerini geliştirmeye teşvik eder. Bu, çocukların analitik düşünme yeteneklerini artırabilir ve onları zorluklar karşısında yaratıcı çözümler bulmaya yönlendirir.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
elma-cekirdegi-9786259464855.jpg

Elma Çekirdeği

Chiara Lorenzi
Genç Timaş
135.00 TL
Yeni
yeryuzune-dusen-kiz-9786259464848.jpg

Yeryüzü'ne Düşen Kız

Patricia Forde
Genç Timaş
150.00 TL
Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL