Ses Çıkaran Kitap Oo! - Timaş Yayınları

ses-cikaran-kitap-oo-9786050830101.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ses Çıkaran Kitap Oo!

Bu yolculukta çocukları sınırlayan hiçbir şey yok; hayal etmek, eğlenmek, öğrenmek var!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 72s. / 22x22
İlk ve Son Baskı: Temmuz’19 / Haziran’22
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-08-3010-1
Barkod: 9786050830101
Orijinal Dil: Fransızca
190.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Hervé Tullet, bu eğlenceli kitapla çocukları sesler ve hareketler yoluyla etkileşime girmeye teşvik ediyor. Her sayfada ortaya çıkan noktalara yanıt veren minik okur, yazarın kendisini yönlendirmesine izin veriyor ve parmakları sayfalar arasında dolaşmaya, noktalara dokunmaya başlıyor. Böylece ses, renk, hareket ve hayal gücünün yolculuğu başlıyor. Oldukça enerjik ve gürültülü olan bu kitap kesinlikle günün aktif bir saatinde okunmalı. Çünkü kendi seslerini test ederek görevleri yerine getirirken, okuyucuların sıklıkla kendilerini tutamayıp kahkahalara boğulmalarına sebep olabilir!

Bu kitap kaç kere okunursa okunsun hiçbir okuma diğerleriyle aynı olmayacak! Çünkü bu enerjik ve gürültülü noktaları okuma olasılıkları da sonsuz!

Editörün görüşü
Hervé Tullet, 2010 yılında basılan bol ödüllü Binbir Oyun kitabının Fransız yazarı ve illüstratörü. Hermes tasarımlarından çocuk kitaplarına uzanan bir geçmiş olan Tullet, çocukların hayal gücünü harekete geçirecek birçok kitap hazırladı. Kitapları dünya çapında pek çok ödül topladı.
En önemli cümle
MERHABA, OYUN OYNAMAK İSTER MİSİN?
Bu kitap neden önemli
Okul öncesi çocuklarda dikkat ve takip yeteneğini, el-göz koordinasyonu, renkleri tanıyabilme ve eşleştirme, şekilleri ve renkleri gruplandırma, az-çok, büyük-küçük gibi kavramları tanıma, algılananları hatırlayabilme, yön bilgisi geliştirme ve odaklanma gibi kazanımları destekliyor. Sayı ve kavramları kullanma, renkleri ve sesleri ayırt etme, nesneler arası ilişki kurma gibi okul öncesi eğitiminin temel taşları ile çocukların bilişsel ve psikomotor gelişimlerine destek olurken aynı zamanda onların hayal dünyalarına da ışık tutacak. Çocuklar farklı sesler çıkararak seslerini keşfedecek ve renkleri birer nota gibi okuyacak.
Anahtar kelime
Oyun, Bebek, Dil, İletişim, Odaklanma, Ses, Müzik, Nota

Diğer kitaplara göz atın