Shadowghast - Karakasvet - Timaş Yayınları

shadowghast---karakasvet-9786050842937.jpg

Shadowghast - Karakasvet

Tuhaf Deniz Kasabası’nda işler hiç bu kadar karışmamıştı! Karakasvet, kasaba halkının gölgelerini çalmaya geldiğinde Herbie ve Violet boylarından büyük bir maceraya atılıyor.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 336s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 6
ISBN: 978-605-08-4293-7
Barkod: 9786050842937
Üst Başlık: Karakasvet
Orijinal Dil: İngilizce
220.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kasvet Gecesi’nde gözler gölgelerin üstünde!


Tuhaf Deniz Kasabası’nda sular hiç durulmuyor. Kasaba halkını bu kez korkutan şey gölgelerinin peşine düşen acımasız bir canavar: Shadowghast, yani Karakasvet! 


Diğer kasabalar bilindik festivallerle oyalanadursun, Tuhaf Deniz Kasabası eşi benzeri görülmemiş bir festivale hazırlanıyor. Kasvet Gecesi, Karakasvet’in şanına yaraşır şekilde kutlanmalı. Mumlar yanmalı, şovmenler iskelede benzersiz kukla gösterileri sunmalı. Yoksa… Karakasvet hak ettiği saygıyı görmezse kasaba halkının gölgeleri tehlikede demek!


Kasvet Gecesi için kasabaya gelen festival ekibinden biri, Herbie’nin geçmişinin gölgesini de yanında getirir. Kasaba halkının gölgeleri bir bir ortadan kaybolmaya başladığındaysa Herbie ve Violet için karanlık labirentlerden geçip tiyatro sahnesine çıkan bir maceranın kapıları aralanır. 


Geçmişi sırlarla dolu Tuhaf Deniz Kasabası’nda geçen bu macera, ödünüzü kopartacak!


“Yaratıcı kurgusu, ürkütücü atmosferleri ve ilginç mizahı, okurları kitabın başından sonuna kadar sürekli eğlendirmeye devam ediyor… Okurlar tüyleri ürperirken mest olacaklar.”

-Kirkus Review

 
Editörün görüşü
Malamander ve Gargantis'le okurların soluğunu kesen Tuhaf Deniz Kasabası efsaneleri Karakasvet'te de hız kesmeden devam ediyor. Kasaba halkının gölgelerine göz diken Karakasvet'le baş etmek yine kahramanlarımız Herbie ve Violet'e kalıyor!
En önemli cümle
“Gerçekten istediğin kadar kaçabilirsin, Herbert Limon, ama ondan asla saklanamazsın.”
Bu kitap neden önemli
Serinin ilk iki kitabı Malamander ve Gargantis, kısa sürede okurların kalbinde taht kurdu ve iyi satış rakamlarına ulaştı. Tüm dünyada 16’dan fazla ülkede yayımlanan ve ilk iki kitabı kısa sürede çoksatanlara giren Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri’nin üçüncü kitabı Karakasvet, bu macerada okurları daha karanlık bir atmosfere sürüklüyor. Genç okurlar, fantastik edebiyatın önemli bir öğesi olan gotik temayı bu kitapta iliklerine kadar hissedecek. Thomas Taylor, yeni nesil fantastik edebiyatın önemli temsilcilerinden biri oldu. Yazar, serinin Türkiye’de gördüğü ilgiden çok memnun ve ülkemizdeki okurlarıyla buluşmaktan keyif alıyor. Sony Pictures serinin film haklarını satın aldı ve film, Oyuncak Hikâyesi, Ters Yüz, Yukarı Bak gibi kült animasyonların yönetmeni Josh Cooley tarafından yönetilecek. Karakasvet, 4. Kitaptan ön okuma metni içeriyor. Tuhaf Deniz Kasabası, ilgi çekici mekânları öne çıkan bir atmosfere sahip. Bu mekânları yazarın kendisi çizip renklendirdi. Kitabın içindeki bu detaylar okurların çok hoşuna gidecek.
Anahtar kelime
Efsaneler, Mitler, Macera, Arkadaşlık, Dostluk, Gizem, Cesaret, Çoksatan

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
elma-cekirdegi-9786259464855.jpg

Elma Çekirdeği

Chiara Lorenzi
Genç Timaş
135.00 TL
Yeni
yeryuzune-dusen-kiz-9786259464848.jpg

Yeryüzü'ne Düşen Kız

Patricia Forde
Genç Timaş
150.00 TL
Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL