Şüpheli Paketlerin Sırrı - Levent İz Peşinde 6 - Timaş Yayınları

supheli-paketlerin-sirri---levent-iz-pesinde-6-9786050843477.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Şüpheli Paketlerin Sırrı - Levent İz Peşinde 6

Levent ve tayfası iz peşinde... Adayı kötü adamların elinden kurtarıyorlar!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Levent İz Peşinde - 6
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4347-7
Barkod: 9786050843477
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kâmil, yine tüm tayfanın başına umulmadık bir dert açar. Elektrik faturasını ödemediğinden yazlık ev karanlığa gömülür. Tayfa, bir yandan Kâmil’e kızar bir yandan da faturayı ödemeye çalışır. Fakat veznede ilginç bir yaşlı teyzeyle karşılaşırlar. Yaşlı teyze, aslında yaşlı teyze değil, elindeki de normal bir paket değildir. Adada bombalar patlamaya başlar.

Acaba Levent ve tayfası, bu bombaları kimin patlattığını bulabilecek midir?

Komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte “İz Peşinde” koştuğu, kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı bu maceraya bayılacaksınız.

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın eğlenceli ve sürükleyici üslubuyla yazdığı Şüpheli Paketlerin Sırrı, çocuklara kitap okumayı sevdirirken kişiye yaşadığı yeri korumanın ve ona sahip çıkmanın değerini anlatıyor. Çocuklarda birlikte yaşamanın, birlik olmanın önemine dair merak uyandırarak okuma şevkini artırıyor. Bu kitapta, maceranın yanı sıra birlik olmanın ne kadar değerli ve önemli olduğunu anlıyorlar. Çocuklar bu kitapla mücadele etmenin de değerini fark ediyorlar. İz Peşinde 6 serisi, çocuklara yardımlaşma, iş birliği, paylaşma, arkadaşlık, dostluk, sorumluluk alma gibi değerleri kazandırıyor.
En önemli cümle
- Arkadaşlar, bu olay gerçekten ilginç. Biz buraya gelmeden de buna benzer olaylar yaşanmış. İşin ilginç yanı, bu bombalar nedense hep birbirine yakın noktalarda patlamış. Adanın en güzel sahilinin olduğu yerde... Zaten biz gittiğimizde de sahil bomboştu. Demek ki insanlar bomba yüzünden oraya gitmiyorlardı. Bence bu işte bir iş var.
Bu kitap neden önemli
Levent İz Peşinde serisinin kitaplarından olan Şüpheli Paketlerin Sırrı, hem yeni bir maceraya sürüklüyor hem de birlikte yaşamanın, birlik olmanın önemine vurgu yapıyor. Serinin bu kitabında adadaki arazilere sahip olmak isteyen ve her yere bomba bırakan kötü adamların peşine düşen Levent ve Tayfası, adayı ve ada halkını kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Böylece hem deli dolu bir macera yaşıyorlar hem de adanın ne kadar değerli olduğunu fark ediyorlar.
Anahtar kelime
Levent, Macera, Dedektiflik, Eleştirel Düşünme, Problem Çözme, Sevgi, Arkadaşlık, Dostluk, Birlik Olma

Diğer kitaplara göz atın