Tavuk Bacaklı Ev - Timaş Yayınları

tavuk-bacakli-ev-9786050847369.jpg

Tavuk Bacaklı Ev

Rus Mitolojisi’nden Baba Yaga efsanesinin yeniden anlatımı Tavuk Bacaklı Ev, kalbinizi saracak ve asla bırakmayacak.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’23 / Mart’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4736-9
Barkod: 9786050847369
190.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Klasik bir masalın güzel, cesur ve dokunaklı yeniden anlatımı…”

-Thomas Taylor, Çok Satan Malamander’in Yazarı

 

Marinka’nın tek istediği bir arkadaş ama büyükannesi bir yaga, yani ölülere rehberlik eden bir koruyucuyken bu imkânsız. Üstelik bu görevi gizli tutmak için dünyayı dolaşan tavuk bacaklı bir evde yaşıyor. İşin kötüsü, Marinka bir yaga olmak için eğitiliyor. Bu da şu anlama geliyor: Hayatında okula, eğlenceye ve yaşayan arkadaşlara yer yok.

Marinka gerçek bir arkadaş edinme şansı yakaladığında, tüm kuralları çiğner ve bunun yıkıcı sonuçlarıyla baş başa kalır. Çok sevdiği büyükannesi gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca onu bulmak Marinka’dan başkasının görevi değildir. Bu, başka dünyalarda tehlikeli yolculuklar yapmak anlamına gelse bile…

Editörün görüşü
Malamander okurlarına hitap eden mitolojik bir masal...
Bu kitap neden önemli
-Sophie Anderson, genç okurlara yönelik fantastik kurgu kategorisinde uluslararası alanda tanınan bir yazar. Tavuk Bacaklı Ev ve diğer kitapları ile Sophie Anderson, Fantastik Kitaplığımızın en dikkate değer yazarlarından biri olmaya aday. -Tavuk Bacaklı Ev, bir tiyatro oyunu olarak sahneye uyarlandı. Oyun eleştirmenlerden tam not aldı ve son zamanların en iyi gençlik hikâyelerinden biri olduğu yazıldı. -Baba Yaga efsanesinin yeniden anlatımıyla ve Rus mitolojisinin derin karakterleriyle etkileyici bir alt metne sahip. -11 yaş ve üzeri gençlere okumayı sevdirecek, yetişkinlerin de kendilerinden bir parça bulacağı bu roman, her yaştan okura hitap ediyor. -Disney’den Coco, Miyazaki’den Yürüyen Şato gibi animasyonları seven okurlarımızın bayılacağı bir hikâye. -Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri sevenlerin mutlaka okuması gereken bir roman.
Anahtar kelime
Fantastik, Mitoloji, Mitler, Aile, Arkadaşlık, Yalnızlık

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL