Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk - Timaş Yayınları

ucabilecegini-hayal-eden-tavuk-9786050833942.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk

Filiz isimli tavuğun kurallara karşı gelişini ve hayata tek başına tutunuşunu okuyacağınız; annelik, fedakarlık, ev, cesaret, yalnızlık ve doğanın dengesi üzerine muhteşem bir fabl...
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 96s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Haziran’20 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 16
ISBN: 978-605-08-3394-2
Barkod: 9786050833942
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Okuyacağınız bu modern klasik, Filiz adındaki tavuğun öyküsüdür. Filiz artık emir üzerine yumurtlamak ve tüm yumurtalarının pazara satılmaya götürülmesini izlemek istemez. Her Sabah çiftliğin kapısından geleceğine göz atar, özgürce dolaşan hayvanları izler ve vahşi doğaya kaçarak kendisi için bir yumurta yumurtlamanın hayalini kurar.
Özgürlüğü, bireyselliği ve anneliği temel alarak çiftliğin geleneklere sarılı dünyasına başkaldıran, yürekli ve ilham sahibi bir dişi kahramanın hikâyesini anlatan Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk, aynı zamanda evrensel yankının romanıdır ve dünya çapında milyonlarca okura ulaşmıştır. Tavuk, ördek, horoz, köpek, gelincik gibi hayvan karakterleriyle, Hayvan Çiftliği ve Charlotte'nin Ağı gibi İngiliz klasiklerini akla getirir. Sun-mi Hwang'ın günümüz için kaleme aldığı bu fabl, dünya edebiyatı içinde yerini almış unutulmaz bir karakterin yolculuğunu anlatır.
 
 
Editörün görüşü
Filiz isimli tavuğunun kurallara karşı gelişini ve hayata tek başına tutunuşunu okuyacağınız; annelik, fedakarlık, ev, cesaret, yalnızlık ve doğanın dengesi üzerine muhteşem bir fabl... “Yalın ama insanı hemen içine çekiveren bir masal...” - Publishers Weekly “Bu mücevher gibi romandaki dünyanın anlattığı her şey harikadır, aşkın altında yatan özlemle ve hayallerimizi kuşatan serüvenlerle örülmüştür.” - Kyung-Sook Shin; Please Look After Mum adlı kitabın yazarı; NY Times çok satanlar listesinde "Yalın ve çok güzel yazılmış... Filiz bu yılın en sevilesi kahramanı. Kurallara meydan okuyuşu, merakı ve yorulmak nedir bilmeden çabalaması... Filiz okurlar bu kısa hikayeyi okurken de, bitirdikten sonra da onların yanında duruyor ve onlara ilham olmaya devam ediyor." - Bookreporter
Bu kitap neden önemli
Çıkar çıkmaz Güney Kore'de çok yüksek satış rakamları yakalayan kitap, hem Güney Kore'de hem de dünya genelinde ödüllere layık görüldü. Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk fabl biçiminde yazılmış, alegorik bir eser. Alegori çoğunlukla daha soyut kavramları somutlaştırırken kullanılan bir sanat dolayısıyla hayvanları konuşturuyor olsa da insanların kendilerine dair birçok meseleyi görebilecekleri, empati kurabilecekleri bir kitap. Eser, vahşi doğa, annelik, hiyerarşi, özgürlük ve dostluk gibi önemli kavramları irdeliyor. Bu kavramlar üzerinde inşa edilen metin okuru daha derin düşünmeye itiyor. İnsanların doğaya olan etikisini objektif biçimde değerlendirirken doğal yaşam hakkında bilgilendirici bir eser.
Anahtar kelime
Ev, Yuva, Cesaret, Özgürlük, Hiyerarşi, Doğa, Annelik, Yalnızlık, Dostluk, Bağ, Fabl, Alegori

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
elma-cekirdegi-9786259464855.jpg

Elma Çekirdeği

Chiara Lorenzi
Genç Timaş
135.00 TL
Yeni
yeryuzune-dusen-kiz-9786259464848.jpg

Yeryüzü'ne Düşen Kız

Patricia Forde
Genç Timaş
150.00 TL
Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL