Uzun Kulak - Timaş Yayınları

uzun-kulak-9786256581074.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Uzun Kulak

Uzun Kulaklı Bir Tavşan Hayatlarımızı Nasıl Değiştirebilir?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Düşler Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 32s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’24 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-625-6581-07-4
Barkod: 9786256581074
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“Düğmeler, kumaş parçaları, atılmış kutular, renkli iplikler... Elimizdeki malzemeler bir oyuncağa dönüşürken, ortaya çıkan oyuncak da bizi yeni duygulara, dostluklara, keşiflere doğru dönüştürür... Fabrika yapımı bir oyuncağın üstünde, çocuk sağlığına uygun olduğunu gösteren bir belge olmalıdır... Ellerimizle yaptığımız oyuncaklarda ise böyle bir uyarıya gerek yoktur... Çünkü el yapımı oyuncak, hayal dünyamızın ürünü olduğu için doğası gereği güven vericidir... Anıl Basılı’nın öykü kitabında, bir oyuncağın sıcaklığıyla, etrafında dönen dünyaları bir güneş gibi nasıl ısıttığını, hayat verdiğini okuyacaksınız...”
 
Sunay Akın
Editörün görüşü
Geçmişten gelen ve upuzun kulakları olan bir oyuncak tüm hayatınızı değiştirebilir mi? Tabletlerin soğuk ekranlarından uzaklaştırıp iki kardeşin arasındaki bağı kuvvetlendirebilir mi? Anıl Basılı’ın kaleminden “Uzun Kulak” isimli karakterimiz tam da bunu başarıyor! Çocuklara geri dönüşümün önemini öğütleyen öykümüzde, bir oyuncağın sıcaklığında kardeşlerin hayatlarının nasıl dönüştüğünü ve güzelleştiğine şahitlik edeceksiniz.
En önemli cümle
"Kendi oyuncaklarını yapan bu çocukların karşısında sadece iki kardeş oturmuyordu. Aynı zamanda paylaşmayı öğrenen iki dost oturuyordu."
Bu kitap neden önemli
Dostluk, yardımlaşma, dayanışma, aile, kardeşlik gibi kavramları pekiştiren, geri dönüşümün önemine işaret eden, teknoloji bağımlılığına karşı bilinç kazandıran iç ısıtan bir hikaye.
Anahtar kelime
6 yaş, 7 yaş, Sevgi, Arkadaşlık, Dostluk, Zorbalık, Problem Çözme, Şapka, Yetenek, Empati

Diğer kitaplara göz atın