Vahşi Doğanın Kalbinde - Timaş Yayınları

vahsi-doganin-kalbinde-9786050839173.jpg

Vahşi Doğanın Kalbinde

El değmemiş doğada, nefes kesen bir hayatta kalma macerası.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 328s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Kasım’22
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-3917-3
Barkod: 9786050839173
Orijinal Dil: İngilizce
220.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bir teknede yaşayan Cara ve kardeşleri, bir gün kanalın dibinde gizemli bir kasa bulur. İçinde bir hazine olduğunu düşündükleri kasa şifreyle korunur. Kasayı açtıklarında bütün hayallerinin gerçekleşeceğine inanırlar. Fakat hazinenin peşinde başka biri daha olduğu ortaya çıkar, tehlikeli ve hazineye ulaşmak için her şeyi göze almış biri...
Cara ve kardeşleri, hazineyi korumak için kaçarken ormanlık alanda yolunu kaybeder. Giderek yaklaşan kar fırtınası karşısında annelerinin öğrettiği ipuçları, cesaretleri ve vefalı köpekleri onları kurtarmaya yetecek mi? Bütün zorlukları aşıp özlediklerine ve “ev”lerine kavuşabilecekler mi?
Yaşadığı yerlerden ilham alan Jess Butterworth’ten doğanın büyüleyici güzellikleriyle ve sürprizleriyle dolu, heyecanlı bir macera romanı!

 
Editörün görüşü
Kendi hayatı da Hindistan’dan İngiltere’ye farklı coğrafyaların el değmemiş doğasında geçen yazar, maceranın birkaç farklı koldan desteklendiği ve suların asla durulmadığı, harika bir macera romanı kaleme almış. Olayların geçtiği büyüleyici mekanlar, karakterlerin zenginliği ve çeşitliliği, halk hikayeleri, umulmadık olaylar ve hepimizin farklı şekillerde tecrübe ettiği zorbalık gibi önemli konular… Deneyimli yazar, hepsini bir kitapta buluşturmayı akıcı anlatımıyla başarmış ve okurlara da yalnızca bu muhteşem kitabın tadını çıkarmak kalmış.
En önemli cümle
“Koşmaya çıktığımda ve artık daha fazla koşamayacağımı hissettiğimde kendime şöyle derim: Bu yolu adım adım bitirebilirim.”
Bu kitap neden önemli
İşitme engelli Enzo, akran zorbalığına uğrayan Cara, aşırı korumacı bir ailede büyüyen Keaton gibi karakterlerle sağlanan gerçekçi çeşitlilik hikâyeyi okur için daha anlamlı bir hâle getiriyor. Çocuklarını her türlü güç durumda kendi başına hayatta kalabilecekleri şekilde yetiştiren anne karakteri sayesinde okur krizle baş etme, problem çözme, dayanışma ve ilk yardım gibi önemli konular hakkında bilgi sahibi oluyor. Farklı olanın dışlandığı dünyamızda, Vahşi Doğanın Kalbi kitabı farklılıkların insanları ve toplumları güçlendirdiğine vurgu yapıyor ve okurun farkındalığını artırıyor. Doğayla arasındaki yakın ilişkiden esinlenerek eserini kaleme alan başarılı yazar, güçlü dili ve dikkat çekici anlatımıyla hikayenin okurun zihninde uzun süre kalacağını vaat ediyor.
Anahtar kelime
Aile, Doğa, Arkadaşlık, Macera, Farklılıklar, Empati, Efsaneler, Kardeşlik, Dayanışma

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL