Yeryüzünün Kalbi - Timaş Yayınları

yeryuzunun-kalbi-9786050827569.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yeryüzünün Kalbi

Eğer sevgi göstermezseniz, ağaçlar da insanlar gibi göç ederler.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 216s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’18 / Haziran’22
Baskı Sayısı: 17
ISBN: 978-605-08-2756-9
Barkod: 9786050827569
50.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“Bugün sen yalnız kendin için değil, gökyüzündeki bütün yıldızlar, galaksiler ve gezegenler için; yeryüzündeki bütün çiçekler, köpekler, kediler, yeni doğmuş bebekler ve kurumaya yüz tutmuş ağaçlar için dans edeceksin! Sen onların ışığısın! Bu yüzden oraya çık ve parılda!”
 
Afrika’nın Mbuti Kabilesi’nden Türkiye’ye gelen bir çocuk Bamba. Uzun yolculuğu sonrasında birdenbire kendini ağaçsız ve çiçeksiz, betonların arasında buluyor. Bu ülkede çiçeklerin para karşılığında satıldığını, sebzelerin ve meyvelerin poşetlenip pazarlandığını, ağaçlarınsa şehirlerden çok uzak tepelere dikildiğini üzülerek fark ediyor. Kendi yaşıtındaki çocuklar, televizyon dedikleri bir kutunun başında, bilgisayar veya oyun konsollarıyla saatlerini harcıyor. Ellerinden düşmeyen telefonları, burunların ucunu dahi görememelerine neden oluyor. Bamba bir karar veriyor: Çevresindeki insanlara çoktandır unuttukları, sokakların neşesini, yeşilin kıymetini, hayvanların dostluğunu, paylaşmanın ve sevginin önemini hatırlatacak, farkında olmasalar da bütün güzelliklerin aslında her an onları çevrelediğini gösterecek.
 
Yeryüzünün Kalbi’nde gri duvarların bile renklenebileceğini, küçücük anlardan kocaman mutluluklar yaratılabileceğini ve en önemlisi hiçbir ayrım yapmaksızın dünyaya gelen her çocuğun yeryüzünün çocuğu olduğunu öğreniyoruz.
Editörün görüşü
Özgür Balpınar, romanı Göğü Yere İndirelim'de naif ve leziz edebi diliyle, bir gencin hikayesiyle sevgiye, paylaşmaya, umuda dair etkileyici mesajlar vererek, kült haline gelebilecek bir iş ortaya çıkardı. Hem kurgu hem dil hem de felsefi mesajları açısından baş ucunda bulundurulacak bir kitap.
En önemli cümle
“Elbette koca dünyayı birdenbire değiştirmek zor. Fakat biz kendi küçük dünyamızı düşünmeli, işe buradan başlamalıyız!”
Bu kitap neden önemli
Barış, sevgi, dostluk gibi mesajları leziz bir edebiyatla aktaran naif, umut dolu bir roman.
Anahtar kelime
Umut, Sevgi, Yolculuk, Modernite, Teknoloji, Doğa

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
150.00 TL