Zia Dünyayı Siliyor - Timaş Yayınları

zia-dunyayi-siliyor-9786259892788.jpg

Zia Dünyayı Siliyor

Dünyadaki tüm kötülükleri sözlükten silmek her şeyi düzeltir miydi?
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’24 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-625-98927-8-8
Barkod: 9786259892788
140.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Zia, hislerini tanımlayan mükemmel kelimeyi bulamazsa, o kelimeyi kendisi yaratıyor!

Çatı katında her zaman ilginç şeyler barındıran anneannesinin sözlüğünü keşfeden Zia, bu sözlüğün gücünün farkında değil. Anneannesinin bu sözlüğü herkesten saklamasının nedeni, sözlükten çıkarılan kelimelerin hayatımızdan da çıkıyor olması!
 
Liseye yeni başlayan Zia, hem kendisinin hem de sevdiklerinin karşılaştığı zorlukları görünce, sözlükten bazı kelimeleri çıkarmaya karar veriyor. Bunun her şeyi düzelteceğini zanneden Zia, aslında nasıl bir kaosa yol açtığının ise farkında değil. Korkuyu, acıyı, hüznü dünyadan silmek, Zia’nın hayatını kolaylaştırmak yerine her şeyi daha karmaşık hâle getiriyor.
En önemli cümle
“Kollarımı beline dolayıp ona sıkıca sarıldım. Yanımızda olduğu için çok mutluydum. Beni kaybetmekten korktuğu için de mutluydum. Annemin korkmasını istemiyordum ama bazen korku diğer duygulara eşlik ediyor. Kaybetmekten en çok korktuğumuz kişiler en sevdiğimiz kişilerdir.”
Bu kitap neden önemli
-Zia, iyi niyetli ve herkese yardımcı olmak isteyen, bunun için çabalayan örnek bir karakter. -Zia’nın eşsiz süper gücü ilgi çekici ve kelebek etkisine sahip. Örneğin, Zia’nın kendisi için korkuyu ortadan kaldırması, başka insanların da hiçbir şeyden korkmamasına yol açıyor. Ya da acı hissetmediği için parmaklarının üzerinde dans eden insanlar aslında farkında olmadan kendilerine zarar veriyorlar. Okuyucular, bu nedenle bir sonraki sayfada ne olacağını merak ediyor. -Kitapta, dünyadaki olumsuzlukları silmenin aslında her şeyi düzeltmeyeceği vurgusu yapılıyor. Bu sayede okuyucular, kitaptaki karakterler gibi umutsuzluğa düşmek yerine pes etmeme, mücadele etme duygularının önemini kavrıyorlar. -Kitapta dünyadan silinen korku, acı ve hüzün gibi duyguların gerekliliği konusunda ikna edici olaylar yaşanıyor. Korku, bizi dizginliyor; acı, yanlış kararlar vermememizi sağlıyor ve hüzün, elimizdekinin değerini anlamamıza yardımcı oluyor. -Zia’nın depresyonda olması, insan içine çıkmaya çekinmesi, gördüğü akran zorbalığı ve karşılaştığı diğer sorunlar, kitabın hedef okur kitlesinde de oldukça görünür.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL