Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Domates Kurbağalarını Koruma Derneği 5 - Timaş Yayınları

zulu---bir-madagaskar-macerasi---domates-kurbagalarini-koruma-dernegi-5-9786050835878.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Domates Kurbağalarını Koruma Derneği 5

Madagaskar'ın en renkli ormanına hoş geldin! Zulu'yla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Zulu - Bir Madagaskar Macerası
Sayfa / Ebat: 48s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3587-8
Barkod: 9786050835878
Alt Başlık: Bir Madagaskar Macerası
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Madagaskar’ın en tatlı domates kurbağası Cafer’in nesli tehlike altında. Ormandaki domates kurbağaları teker teker ortadan kayboluyor. Jengo dayı ve Bakari hala on gündür kayıp. Cafer’in abisi Juma da ortalıkta yok. 
Domdom Salçaları’nın sahibi kravatlı hipopotam Bay Domdom en büyük şüpheli. Zavallı domates kurbağalarını kaçırdığı ve onlardan ketçap yapmaya hazırlandığı konuşuluyor.
Ancak kimse Bay Domdom’un suçlu olduğunu kanıtlayamıyor. Niru, bu işi çözmeye kararlı. Arkadaşlarıyla birlikte Domates Kurbağalarını Koruma Derneği’ni kuruyor.
Zulu, Niru, Ayo ve Mosi domates kurbağalarının ketçap olmasını engelleyebilecek mi?
Domates Kurbağalarını Koruma Derneği, Cafer’in akrabalarını bulabilecek mi?
Zulu’nun ve arkadaşlarının eğlenceli hikâyesini okumaya, şarkılarıyla dans etmeye hazır mısınız?
Editörün görüşü
Timaş Çocuk’tan yepyeni bir set: ZULU-BİR MADAGASKAR MACERASI! Ömür Uzel’in yazdığı, Çağrı Odabaşı’nın çizdiği ZULU, eğlenceli anlatımı, rengârenk resimleri ve ilginç hayvanlardan oluşan kahramanlarıyla çocuklar tarafından çok sevilecek. Zürafa biti Zulu ile papağan Ayo çok iyi iki arkadaştır. Zulu iyi niyetli, çalışkan, eğlenceli; Ayo ise gürültücü, konuşkan ve biraz tembeldir. Afrika'nın en eğlenceli adası, Madagaskar'da yaşıyorlar. Bir gün bu renkli ormanda tatsız bir olay yaşandı. Ama bu tatsız olay Zulu, Niru ve Ayo’nun yollarını kesiştirdi. Gerisi macera, gerisi eğlence, gerisi şarkılar… Ömür Uzel’in güzel Türkçesiyle kalem aldığı, ilkokul çağındaki çocuklara hem eğlenceyi hem de temel duygu ve davranışları aktaran kitaplar, kütüphanelerin vazgeçilmezlerinden olacak. Domates Kurbağalarını Koruma Derneği'nde birlikte hayvanları koruyacak, hayvan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu fark edeceğiz.
En önemli cümle
- Bizim ormanımız Madagaskar’ın en mutlu ormanıdır, dedi Niru. Bu ormanda muhteşem bir denge ve uyum vardır. Ancak aramızda dengemizi bozmak isteyenler var. O da kravatlı hipopotam Bay Domdom’dur. Zavallı domates kurbağalarından ketçap yapmak istiyor. Biz- ler buna izin verecek miyiz?
Bu kitap neden önemli
• Çocuklar için okuması zevkli ve çizimleri de epey eğlenceli. • Çocuklar bu setle farklı hayvanlar tanışacak ve onların dünyasına konuk olacaklar. • Doğa, hayvanlar, sevgi, güven, eğlence gibi çeşitli konular anlatılıyor. • Çocuklar bu öykülerle hayal gücünü geliştirirken duygularını da kolayca ifade edebilecekler. • Duru ve mizahi anlatımı, hayvanları farklı yönleriyle tasvir edişiyle çocukların ilgisini çekecek. • Mizahla harmanlanmış anlatımının yanı sıra kazandırdığı değerler çocukların akıllarında yer edecek. • Çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandıracak. • Bu setle çocuklar, arkadaşlık, problem çözme gibi kavram ve kazanımları elde edecekler. Özellikle analitik düşünme, problem çözme gibi kavramları daha kolay kazanacaklar.
Anahtar kelime
Macera, Dostluk, Paylaşma, Hayvanlar, Canlılar

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL