Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Kutuplara Seyahat Rehberi 3 - Timaş Yayınları

zulu---bir-madagaskar-macerasi---kutuplara-seyahat-rehberi-3-9786050835823.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Kutuplara Seyahat Rehberi 3

Madagaskar'ın en renkli ormanına hoş geldin! Zulu'yla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Zulu - Bir Madagaskar Macerası
Sayfa / Ebat: 48s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3582-3
Barkod: 9786050835823
Alt Başlık: Bir Madagaskar Macerası
45.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Madagaskar’da sıcak bir yaz günüydü. Mosi’nin 1000. yaş günü partisinde Niru, arkadaşlarına aile sırlarını anlatmaya karar verdi. 
Ressam büyükbabasının tablolarından birini eline aldı ve arkadaşlarına ‘kamor’, ‘pantor’, ‘yogor’ diye bağırmalarını söyledi.
İşte o anda olanlar oldu!
Bir anda mevsim değişti. Buzullar ortaya çıktı. Etrafı penguenler sardı. Herkes üşümeye başladı. Artık Madagaskar’da değillerdi. Burası Güney Kutbu’ydu. Peki bu nasıl olmuştu?
Niru’nun büyükbabasının tablolarının bir sırrı vardı.
Bu gizemli tablolar, Zulu’ya, Ayo’ya ve Mosi’ye daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyim yaşatmıştı.
Zulu ve arkadaşlarının kutuplara yaptığı eğlenceli seyahati okumaya, büyükbabanın tablolarının sırrını öğrenmeye hazır mısınız?
Editörün görüşü
Timaş Çocuk’tan yepyeni bir set: ZULU-BİR MADAGASKAR MACERASI! Ömür Uzel’in yazdığı, Çağrı Odabaşı’nın çizdiği ZULU, eğlenceli anlatımı, rengârenk resimleri ve ilginç hayvanlardan oluşan kahramanlarıyla çocuklar tarafından çok sevilecek. Zürafa biti Zulu ile papağan Ayo çok iyi iki arkadaştır. Zulu iyi niyetli, çalışkan, eğlenceli; Ayo ise gürültücü, konuşkan ve biraz tembeldir. Afrika'nın en eğlenceli adası, Madagaskar'da yaşıyorlar. Bir gün bu renkli ormanda tatsız bir olay yaşandı. Ama bu tatsız olay Zulu, Niru ve Ayo’nun yollarını kesiştirdi. Gerisi macera, gerisi eğlence, gerisi şarkılar… Ömür Uzel’in güzel Türkçesiyle kalem aldığı, ilkokul çağındaki çocuklara hem eğlenceyi hem de temel duygu ve davranışları aktaran kitaplar, kütüphanelerin vazgeçilmezlerinden olacak. Kutuplara Seyahat Rehberi'yle kutuplara gidecek, küresel ısınmanın zararlarını görecek ve penguenlerle tanışacağız.
En önemli cümle
Ayo: - Küresel ısınma ne Mosi, diye sordu. Mosi: - Bazı gazlar, dünyanın fazlaca ısınmasına yol açar. Bu da dünyadaki doğal yaşamı tehdit eder çocuklar. Küresel ısınma sonucu buzullar erir. Kuraklık, çölleşme, fırtına, hortum gibi olaylarda artışlar olur, diye cevap verdi.
Bu kitap neden önemli
• Çocuklar için okuması zevkli ve çizimleri de epey eğlenceli. • Çocuklar bu setle farklı hayvanlar tanışacak ve onların dünyasına konuk olacaklar. • Doğa, hayvanlar, sevgi, güven, eğlence gibi çeşitli konular anlatılıyor. • Çocuklar bu öykülerle hayal gücünü geliştirirken duygularını da kolayca ifade edebilecekler. • Duru ve mizahi anlatımı, hayvanları farklı yönleriyle tasvir edişiyle çocukların ilgisini çekecek. • Mizahla harmanlanmış anlatımının yanı sıra kazandırdığı değerler çocukların akıllarında yer edecek. • Çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandıracak. • Bu setle çocuklar, arkadaşlık, problem çözme gibi kavram ve kazanımları elde edecekler. Özellikle analitik düşünme, problem çözme gibi kavramları daha kolay kazanacaklar.
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Macera, Keşif, Heyecan, Tabiat

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL