Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Ormanda Cümbüş Var 1 - Timaş Yayınları

zulu---bir-madagaskar-macerasi---ormanda-cumbus-var-1-9786050835830.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Ormanda Cümbüş Var 1

Madagaskar'ın en renkli ormanına hoş geldin! Zulu'yla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Zulu - Bir Madagaskar Macerası
Sayfa / Ebat: 48s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3583-0
Barkod: 9786050835830
Alt Başlık: Bir Madagaskar Macerası
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Burası Madagaskar’ın en renkli ormanıdır. Bu ormanın çok ünlü bir orkestrası vardır.
“Altın Anten” ödüllü müzisyen Zulu, bilge baobab ağacı şef Mosi, ksilofon çalan domates kurbağaları, çıngırak üstadı yaprak burunlu yılanlar bu orkestrada yer alır.
Bir gün bu renkli ormanda tatsız bir olay yaşandı. Gecenin zifiri karanlığında aniden aydınlanan gökyüzü, tüm orman halkını hayrete düşürdü. 
Peki, bu nasıl olmuştu? Dünya, çok mu hızlı dönmeye başlamıştı? Yoksa uçan balonlara binip simsiyah gökyüzünü maviye boyayan birileri mi vardı? 
Aynı gece fırtınada evleri yıkılan Zulu ve ev arkadaşı Ayo şimdi ne yapacaktı? 
Zulu’nun ve arkadaşlarının eğlenceli hikâyesini okumaya, şarkılarıyla dans etmeye hazır mısınız?
Editörün görüşü
Timaş Çocuk’tan yepyeni bir set: ZULU-BİR MADAGASKAR MACERASI! Ömür Uzel’in yazdığı, Çağrı Odabaşı’nın çizdiği ZULU, eğlenceli anlatımı, rengârenk resimleri ve ilginç hayvanlardan oluşan kahramanlarıyla çocuklar tarafından çok sevilecek. Zürafa biti Zulu ile papağan Ayo çok iyi iki arkadaştır. Zulu iyi niyetli, çalışkan, eğlenceli; Ayo ise gürültücü, konuşkan ve biraz tembeldir. Afrika'nın en eğlenceli adası, Madagaskar'da yaşıyorlar. Bir gün bu renkli ormanda tatsız bir olay yaşandı. Ama bu tatsız olay Zulu, Niru ve Ayo’nun yollarını kesiştirdi. Gerisi macera, gerisi eğlence, gerisi şarkılar… Ömür Uzel’in güzel Türkçesiyle kalem aldığı, ilkokul çağındaki çocuklara hem eğlenceyi hem de temel duygu ve davranışları aktaran kitaplar, kütüphanelerin vazgeçilmezlerinden olacak.
En önemli cümle
Mosi, yolda Zulu ve Ayo’ya: - Aferin çocuklar, sizinle gurur duyuyorum, dedi. Niru, sayenizde o lemurun elinden kurtuldu. Üstelik onun için gökyüzünü boyamanız da çok güzel bir davranış. Çocuklar! Siz, Niru’ya yardım ederek harika bir dost edindiniz.
Bu kitap neden önemli
• Çocuklar için okuması zevkli ve çizimleri de epey eğlenceli. • Çocuklar bu setle farklı hayvanlar tanışacak ve onların dünyasına konuk olacaklar. • Doğa, hayvanlar, sevgi, güven, eğlence gibi çeşitli konular anlatılıyor. • Çocuklar bu öykülerle hayal gücünü geliştirirken duygularını da kolayca ifade edebilecekler. • Duru ve mizahi anlatımı, hayvanları farklı yönleriyle tasvir edişiyle çocukların ilgisini çekecek. • Mizahla harmanlanmış anlatımının yanı sıra kazandırdığı değerler çocukların akıllarında yer edecek. • Çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandıracak. • Bu setle çocuklar, arkadaşlık, problem çözme gibi kavram ve kazanımları elde edecekler. Özellikle analitik düşünme, problem çözme gibi kavramları daha kolay kazanacaklar.
Anahtar kelime
Tabiat, Arkadaşlık, Sevgi, Paylaşma, Macera

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL