Küçük Dilli Karıncayiyen - Timaş Yayınları

kucuk-dilli-karincayiyen-9786050824421.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Küçük Dilli Karıncayiyen

Minik kalplere kocaman bir öykü...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 24x30,5
İlk ve Son Baskı: Aralık’16 / Ekim’20
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-2442-1
Barkod: 9786050824421
Orijinal Dil: İngilizce
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Karıncayiyenler Ülkesi'nde yaşayan Minik Karıncayiyen kardeşlerinden ve etrafındakilerinden farklı olarak küçük dillidir. O diğerleri gibi dilini kullanarak kendini besleyemez, bu yüzden başkalarına ihtiyaç duyar. Ancak bir gün diğerlerinin de ona ihtiyacı olduğunu fark eder. Acaba onlara nasıl yardım edebilecektir?

 

 

 

"Küçük Dilli Karıncayiyen" her kişinin aslında özel olduğunu anlatan, miniklere kendilerini keşfetme yolculuğunda ilham veren bir öykü.

 

Editörün görüşü
Manica Musil, bir sanatçı. Kendini çocuklara ve iyi işler üretmeye adamış Slovenyalı bir yazar-çizer. Kitapları birçok ödülü almış. Keçeden yapılmış orijinal çizimleriyle öykülerinde minikler için büyük sorunlara değiniyor esasında. Ötekileştirme, engelli olmak sorunları oldukça naif bir şekilde işliyor. Şu an hâli hazırda iki kitabı daha çıkacak. Aynı tarzda kitaplar yapmaya devam ediyor. Seriyi devam ettirebiliriz.
En önemli cümle
Her karıncayiyen aslında özeldir.
Bu kitap neden önemli
Manica Musil yine miniklerin kocaman kalbine dokunmayı başarıyor. Keçeden hazırladığı görsellerle, doğuştan "diğerleri gibi" olmayan bir karıncayiyenin verdiği mücadeleyi gözler önüne seriyor, eğer bakış açımızı değiştirirsek farklı olmanın avantajlarını da görebileceğimizi vurguluyor.
Anahtar kelime
Karıncayiyen, Öykü, Başarı, Engellilik, Çocuk Kitabı, Zekâ

Diğer kitaplara göz atın