Osmanlı Süper Beyinleri 2 - Timaş Yayınları

osmanli-super-beyinleri-2-9786257844581.jpg

Osmanlı Süper Beyinleri 2

'Süper Beyinler'le tanışmaya hazır mısın?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 128s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Nisan’22 / Nisan’22
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-58-1
Barkod: 9786257844581
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Osmanlı Süper Beyinleri, uzun yıllar sonra ikinci kitabıyla sizlerle buluşmaya hazırlanıyor! Dünyanın önlerinde saygıyla eğildiği 'Süper Beyinler', yine Eğlenceli Tarih farkıyla evlerinize konuk olacak. Tıptan astronomiye, mimariden coğrafyaya kadar birçok bilim dalının en yetenekli temsilcilerinin yaşam ve ilim hikâyelerini bu bilim kokulu kitapta bulacaksınız. Şerefeddin Sabuncuoğlu'yla tıp biliminin derinliklerine inecek, Mirim Çelebi'yle göklerdeki gizemi çözeceksiniz. Sedefkâr Mehmed Ağa ile mimarinin en ince detaylarına hâkim olup Âşık Mehmed ile dünya coğrafyasının sırlarını keşfedeceksiniz.

Editörün görüşü
Osmanlı Süper Beyinleri 2 kitabı, serinin birinci kitabı gibi bilim alanında çocuklara vizyon sunan ilham hikâyeleriyle dolu. Eserde, Osmanlı döneminde ve o topraklarda yetişmiş altı bilim insanının bilime olan katkıları anlatılırken hem tarihî bilinç hem de hitap ettiği yaş grubunun özgüveni açısından oldukça değerli bir kazanım sunuyor. Yazarın eğlenceli üslubu ve akıcı anlatımı kitabın en önemli avantajları arasında.
En önemli cümle
Muhteşem tarihimizle, bu tarihimizi yazan muhteşem insanlarla; yani Osmanlı’nın süper beyinleriyle tanışalım!
Bu kitap neden önemli
Osmanlı Süper Beyinleri 2, bilim dünyasında temelli atılmış buluş ve araştırmaların kökenine indiriyor. Okur kitapta, birçok ülkenin çalışmalarını ders kitaplarında dahi örnek olarak okuttuğu Türk-İslam dünyasındaki bilim insanlarını yakından tanıyacak. Tarih bilincinin gelişmesine katkıda bulunan eser, aynı zamanda bilim ve araştırma konusunda hitap ettiği yaş grubuna ilham verecek nitelikte. Kitabı önemli kılan bir başka özellik sosyal bilgiler dersi müfredatını doğrudan desteklemesi.
Anahtar kelime
Osmanlı, Osmanlı İmparatorluğu, Osmanlı Devleti, Bilim, Bilim Adamı, Bilim İnsanları, İcatlar, Sedefkar Mehmet Ağa, Mirim Çelebi, Şefereddin Sabuncuoğlu, Tıp, Mimari, Coğrafya

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
125.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
125.00 TL