Şaşırtan Galaksi - Timaş Yayınları

sasirtan-galaksi-9786257844727.jpg

Şaşırtan Galaksi

Gezegenlerin Gizemi Çözülüyor'
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Bilim
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Haziran’23 / Haziran’23
Baskı Sayısı: 22
Tercüman:
ISBN: 978-625-7844-72-7
Barkod: 9786257844727
Orijinal Dil: İngilizce
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yaşlı evrenimizi tanımaya hazır mısınız? 
 
İlk önce büyük bir patlama gerçekleşti. Daha sonra galaksimiz doğdu. Şimdi hepimiz milyarlarca gezegenle, yıldızla, uyduyla, göktaşıyla, kuyruklu yıldızla ve kim bilir başka nelerle birlikte uzayda ışık hızıyla hareket ediyoruz. Bu kitapla bilginin akıl almaz düyasında eğlenceli bir yolculuk yapacaksınız ve heyecandan yerinizde duramayacaksınız. Mars’ta kayak yapacak, Plüton’daki üzgün uzay yaratığıyla karşılaşacak; kırmızı devler, beyaz cüceler ve süpernovalar ile ilgili bazı inanılmaz gerçekler karşısında soluk soluğa kalacaksınız. Ayrıca, Sid adında birisinin kara deliklere çok yaklaştığında başına neler geldiğini göreceksiniz.
Editörün görüşü
Şaşırtan Galaksi, dili ve üslubu bakımından oldukça eğlenceli bir içeriğe sahip. Gezegen ve Güneş sistemini oldukça yalın ve pratik örneklerle anlatan kitapta yazar karikatürlerle metin-resim bütünlüğünü sağlıyor. Gökbilim alanında hitap ettiği yaş grubu açısından referans bir kaynak olduğu rahatlıkla söylenebilir.
En önemli cümle
"Şu ana dek hiçbir ders kitabının gidemediği kadar uzayın derinliklerine gideceğiz.''
Bu kitap neden önemli
Şaşırtan Galaksi, evrenin sırlarla dolu dünyasına derinlemesine adım attırıyor. Kitap, uzay ve gezegen sistemi hakkında pek çok bilinmeyeni sunması açısından hitap ettiği yaş grubunda referans kaynak olarak değerlendirilebilir. Eğlenceli üslubu ve esprili karikatürleriyle okuma keyfini artıran eser bu özelliği ile kitap okuma alışkanlığının gelişmesine katkı sağlıyor. Şaşırtan Galaksi, aynı zamanda Fen Bilimleri müfredatını desteklemesiyle hitap ettiği yaş grubunun dersleri için de önemli bir kaynak konumunda.
Anahtar kelime
Gezegen, Gökbilimi, Güneş, Dünya, Ay, Uzay, Yıldız, Galaksi, merkür, Venüs, Mars, Uranüs, Jüpiter, Satürn, Neptün, Plüton

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL