Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları - Timaş Yayınları

tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Tarihin başladığı yere dönmeye ne dersiniz?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 168s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 7
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-49-9
Barkod: 9786257844499
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Sümer, Babil, Asur, Hitit, Frig, Lidya, Urartu ve İyon… Marketten çikolata alınca ödediğimiz parada, bu kitabı yazdığımız yazıda onlar var. Doktorların göreve başlarken ettiği yeminde, Ramazan ve Kurban bayramlarını kutladığımız ay takviminde, serimizin temeli olan “tarih” biliminde onlar var. Tarih onlarla başladı. Tarihe onlar yön verdi. İlk icatları, ilk keşifleri onlar yaptı. Bindiğimiz araba gidiyorsa, uçak iniyorsa onlar sayesinde. Saatte, dakikada, gezegen ve ay isimlerinde, bilimde, sanatta hatta oyuncaklarda ve kedilerin evcilleştirilmesinde bile onların payı var. Günümüzden 3.000-5.000 yıl önce kurulan uygarlıklara; heyecan dolu, ilham verici, inanılmaz bir yolculuk için hazır mısınız? Anadolu ve Mezopotamya uygarlıklarını öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Editörün görüşü
Tarihin Sıfır Noktası, Sümerler, Babilliler, Asurlar, Hititler, Frigler, Lidyalılar, Urartular ve İyonlar gibi tarhiteki ilk uygarlıkları konu ediyor. Eğlenceli Tarih serisinin tecrübeli yazarlarından Metin Özdamarlar'ın eğlenceli üslubu ve akıcı anlatımıyla dikkat çeken kitap, esprili karikatürlerle de öne çıkıyor. Kitaptaki birbirinden ilginç bilgi kutuları da okuma keyfini ikiye katlıyor.
En önemli cümle
Günümüzden 3.000-5.000 yıl önce kurulan uygarlıklara, zaman makinesiz, kelimelerin gücüyle yapacağımız bu heyecan dolu yolculuk için karşınızdayız.
Bu kitap neden önemli
Tarihimizi daha iyi öğrenmek ve bugün yaşamımızda var olan unsurları daha iyi analiz edebilmemiz için en başa doğru gitmemiz gerekiyor. Yani tarihin sıfır noktasına… İşte Sümer, Babil, Asur, Hitit, Frig, Lidya, Urartu ve İyon uygarlıklarını konu eden bu eğlenceli kitabımız böyle bir yolculuk vadediyor. Tarih bilincine büyük katkı sunan TARİHİN SIFIR NOKTASI, soframızdaki yemeklerden okulumuzdaki alfabeye, alışverişlerimizde kullandığımız paradan doktorlarımızın uyduğu ilkelere, çocukların oynadığı oyunlardan kullandığımız takvime kadar birçok konuda bizleri aydınlatacak. Sosyal bilgiler dersi müfredatını da destekleyen kitabımız, bu anlamda öğrenciler için önemli bir yardımcı kaynak, öğretmenler için de değerli bir referans.
Anahtar kelime
Anadolu, Mezopotamya, Uygarlıklar, Frigler, Urartular, İyonlar, Sümerler, Babilliler, Hititler, Asurlular, Tarih, Eğlenceli Tarih, Kültür ve Miras

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
125.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
125.00 TL