Türkçenin Ustaları Ve Çılgın Yöntemleri - Timaş Yayınları

turkcenin-ustalari-ve-cilgin-yontemleri-9786257844635.jpg

Türkçenin Ustaları Ve Çılgın Yöntemleri

Türkçe'nin Ustalarıyla Gizemli Dil Yolculuğu
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Türkçe
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Ekim’22
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-63-5
Barkod: 9786257844635
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bu kitapta seninle Türkçenin ustalarının dünyasına çok eğlenceli bir yolculuk yapacak; yazarlık ve şairliğin püf noktalarını öğreneceğiz. Ustaların, söylemek istediklerini simgelerle nasıl anlattıklarını; kelimeleri kullanarak ne oyunlar oynadıklarını ve görünen anlamın arkasına sakladıkları derinlikleri keşfedeceğiz. Kitabını yazmak için yıllarca yolculuk yapan Kaşgarlı Mahmut; mutluluğun sırlarını anlatan Yusuf Has Hâcip; gerçeklerden söz eden Yüknekli Edip Ahmet; sevgi okyanusu Yesili Hoca Ahmet; gariplikleri dillendiren Âşık Paşa; okuma yazmayı öğrenir öğrenmez şiir yazmaya başlayan Ali Şîr Nevâî; sanatı imkânsız bir kolaylık olan Süleyman Çelebi; suyla oynamayı seven Fuzûlî; şiirleri sümbül kokan Bâkî; şefkat madalyası sahibi Nigâr Hanım yazarlık ve şairlik sırlarını paylaşmak için seni bekliyor. Türkçenin ustalarıyla tanışmak, hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

Editörün görüşü
Türkçenin Ustaları, hem konuştuğumuz dilin değerlerine dikkat çeken hem de çocukların edebiyat merakına hitap eden bir eser. Yazarın, kitabın içeriğine dair yetkinliği ve konuya hâkimiyeti eseri önemli kılan etmenlerin başına geliyor. Hitap ettiği yaş grubunu tam anlamıyla yakalayan bir üsluba sahip olan eser, aynı zamanda kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek için de önemli bir yardımcı rol üstleniyor.
En önemli cümle
Yazar ve şairlerin tek bir kitap yazmak için ne çok araştırma yaptıklarını izleyecek, söylemek istediklerini sembollerle nasıl anlattıklarını, kelimeleri kullanarak nasıl oyunlar oynadıklarını keşfedeceğiz.
Bu kitap neden önemli
Türkçenin Ustaları kitabı, konuştuğumuz dili daha iyi tanımamız, daha sağlıklı konuşmamız ve kökenlerine hâkim olmamız için büyük bir fırsat sunuyor. Dilimizi, Türkçeyi en iyi kullananların yaşam ve çalışma hikâyelerinden verilen örneklerinden okumak hem konuşma hem anlama hem de yazma yeteneğimize katkıda bulunacak. Kendimizi daha iyi ifade etme adına da önemli kazanımlara vesile olan kitap, okuma alışkanlığına da katkı sağlayacak. Türkçenin Ustaları aynı zamanda 4, 5, 6 ve 7. Sınıf Türkçe dersi müfredatını destekliyor.
Anahtar kelime
Sanat, Sanatçı, Osmanlı, Şeker Ahmet Paşa, Matrakçı Nasuh, Müfide Kadri, Karahisari, Karamemi, Kavuklu ile Pişekâr, Resim, Ressam, Tezhip, Ud, Çini, Minyatür, Hatip Mehmed Efendi

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL