Yar Bana Bir Eğlence Karagöz Ve Hacivat - Timaş Yayınları

yar-bana-bir-eglence-karagoz-ve-hacivat-9786257844109.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yar Bana Bir Eğlence Karagöz Ve Hacivat

Mizahın efendileriyle tanışmaya hazır mısınız?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Hobi
Sayfa / Ebat: 160s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ağustos’20 / Ağustos’20
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-10-9
Barkod: 9786257844109
Üst Başlık: HACİVAT KARAGÖZ
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
"Eşsiz bir komediye hazır mısınız? Eğlence ve neşeyi sever misiniz? Peki, doyasıya gülmeye ne dersiniz? Yanıtınız evet ise, haydi gelin! Eğlenceli Bilgi Dünyası sizleri kahkaha dolu bir yolculuğa çıkarıyor. İşte, karşınızda mizahın efsane karakterleri Karagöz ve Hacivat! Her işe karışmayı seven Karagöz, nabza göre şerbet veren Hacivat’la buluşursa neler olur? Elbette birbirinden neşeli, sürükleyici ve eğlenceli diyaloglar ortaya çıkar. Karagöz ve Hacivat’ı sizler de çok sevecek, farklılıklarının yanında sağlam dostluklarıyla dikkat çeken bu müthiş ikilinin uyumuna bayılacaksınız! Üstelik tarihin tozlu sayfalarına macera dolu bir yolculuk da sizleri bekliyor! Gizem dolu efsaneler, ilginç bilinmeyenler, yıllara meydan okuyan gölge oyunu, renkli tiplemeler ve hayal dolu bir dünya! Hepsi bu kitapta keşfedilmeyi bekliyor!"
Editörün görüşü
Yerli ve kadim mizah karakterlerimiz Hacivat ve Karagöz, ortaya çıkışından dalga dalga yayılmasına kadar bütün yönleriyle ele alınıyor. Kitapta tarihsel bilgiler ayrıntılarıyla verilirken gölge oyununun özellikle, Hacivat ve Karagöz'ün dünyadaki etkisi de oldukça geniş bir yer tutuyor. Baştan sona eğlence vaat eden kitapta, esprili karikatürler de olmazsa olmaz olarak kitabın her sayfasında okura keyifli anlar yaşatmayı vaat ediyor.
En önemli cümle
Renkli kişilikleriyle Karagöz ve Hacivat’ı sizler de çok sevecek, farklılıklarının yanında sağlam dostluklarıyla dikkat çeken bu müthiş ikilinin uyumuna bayılacaksınız!
Bu kitap neden önemli
En kadim eğlence ve mizahın efsane karakterleri bu kitapta detaylarıyla ele alınıyor. Çocuklar özellikle kültürümüzde çok ayrı bir yeri olan Hacivat ve Karagöz karakterlerini yakından tanıyacak. Bu anlamda kültür bilincine katkı sağlayacak olan kitap, aynı zamanda keyifli bir okuma da vaat ediyor. Hacivat ve Karagöz gibi yerli mizah karakterlerinin çocuklar tarafından tanınması, deforme olmuş mizah kültürünün tamir edilmesine katkı sunacaktır.
Anahtar kelime
Eğlence, Mizah, Karagöz, Hacivat, Meddah, Gölge Oyunu, Tiyatro, Tiyatro Oyunu, Komedi, Komedyen, Tarih

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL