Cezeri Ve Akılalmaz Makineleri - Timaş Yayınları

cezeri-ve-akilalmaz-makineleri-9786257844567.jpg

Cezeri Ve Akılalmaz Makineleri

Cezerî'nin muhteşem robotlarıyla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Bilim
Sayfa / Ebat: 136s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ocak’22 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 4
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-56-7
Barkod: 9786257844567
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Cezerî… Mucit, dâhi, bilim insanı, fizikçi, bilgin, entelektüel ve mühendis…. Siberbetik, mekatronik, otomasyon ve android sistemlerinin öncüsü… 800 yıl önce, günümüz teknolojilerinin hayal bile  edemeyeceği olağanüstü insansı robotlar, eğlenceli otomatlar, ilginç saatler, şifreli kilitler ve kasalar, akıl almaz makineler, matrak oyuncaklar tasarladı. Sadece tasarlamakla kalmadı, icat ettiği makineleri çalıştırdı. Ondan sonra bu topraklarda onu geçen hatta onun düzeyine yaklaşan bile olmadı. Şimdi bu becerikli mühendisi tanımanın, takdir etmenin, hakkını vermenin, model almanın ve  “bilim tarihinde kaybolmuş dâhi” ile yeniden tanışmanın tam zamanı… Cezerî’nin heyecan  ve ilham verici çalışmalarına yolculuk için hazır mısınız?
Editörün görüşü
İslam bilginlerinden Cezerî'nin bilim çalışmalarına dikkat çekilen yaşam hikâyesinin anlatıldığı kitap, eğlenceli dili ve kuvvetli anlatımıyla dikkat çekiyor. Bilgiler, detaylara boğmadan ve sıkmadan veriliyor. Bu anlamda okuma konforu vadediyor. Kazanımları sağlam, eğlencesi bol bir kitap olan Cezerî ve Akılalmaz Robotları, sosyal bilgiler dersi müfredatını desteklemesiyle de öne çıkıyor.
En önemli cümle
Bu becerikli mühendisi tanımanın, takdir etmenin, hakkını vermenin, model almanın “bilim tarihinde kaybolmuş dâhi” ile yeniden tanışmanın tam zamanı…
Bu kitap neden önemli
Kitabın en önemli özelliklerinden biri X ve Alfa kuşağının özelliklerine uygun olması. Bilindiği gibi bu kuşaklar çok meraklı; bilginin kısa, öz ve sade şekilde servis edilmesini istiyor ve eğlenecekleri kitaplara yöneliyor. Kitap bu noktanda çok önemli bir okuma önerisi olacaktır. Kitabı önemli kılan bir başka özellik, okuyucuya araştırma, sorgulama, eleştirel düşünce becerisi kazandırması. Her sınıf seviyesinin dikkatini çeken, merak uyandıran bir konu olduğu için hitap ettiği kitle çok geniştir. Cezeri’nin olağanüstü makineleri ve çalışmaları okura öz güven aşılayacak, hayal etmenin ve çalışmasının sonuçları üzerinden etki uyandıracaktır. Pedagojik çerçevesi de hassasiyetle çizilen kitap, hikâyeleştirme tarzındaki anlatımıyla kitap okumayı daha sürükleyici hâle getiriyor. Özellikle kitap okumayı sevmeyen öğrenciler için harika bir başlangıç olacaktır.
Anahtar kelime
CEZERİ, Bilim, Bilim Adamı, Bilim kitapları, Bilim Tarihi, Bilim İnsanları, Filli Saat, İcatlar

Diğer kitaplara göz atın

kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
3-2-1-kayit---bugun-ne-izlesem-9786257844772.jpg

3-2-1 Kayıt - Bugün Ne İzlesem?

Haktan Kaan İçel
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL