Çılgın Fenci'nin Deneyler Kitabı - Pratik Sıvı Deneyleri - Timaş Yayınları

cilgin-fencinin-deneyler-kitabi---pratik-sivi-deneyleri-9786257844543.jpg

Çılgın Fenci'nin Deneyler Kitabı - Pratik Sıvı Deneyleri

Çılgın Deneyler Laboratuvarı Seni Bekliyor!
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Bilim
Sayfa / Ebat: 160s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-54-3
Barkod: 9786257844543
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Deneylerin esrarengiz dünyasına hoş geldiniz! Muhteşem sıvı deneyleri için Profesör Kaos’un patlamaya hazır laboratuvarında bekleniyorsunuz! Profesör, yardımcısı Yuto ile birlikte maceradan maceraya, deneyden deneye koşacak, Eğlenceli Bilgi Okulu’nun ‘Çılgın Fenci’si ile en keyifli fen bilimleri dersini işleyeceksin. Evinde kolayca yapabileceğiniz deneylerle sen de bilim insanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksin. Dikkat, bu deneyler derslerinde de seni çok havalı yapacak!

Editörün görüşü
Deneyler, Fen Bilimleri dersinin olmazsa olmazlarındandır. Aynı zamanda çocukların derslerde 'etken' durumda olduğu deneyimlerin başında gelir. "Çılgın Fenci'nin Deneyler Kitabı" isimli eserde, çocuklar kolay bulunur malzemelerle keyifli bir üretim süreci yaşayacak. Esprili bir dille anlatılan deneyler, aynı zamanda kurgu hikâyelerle eğlenceli ve heyecanlı bir okuma sürecine kapı açıyor.
En önemli cümle
Bu kitapta günlük hayatta bile sizi, dâhi bir bilim insanı gibi hissettirecek deneyler var.
Bu kitap neden önemli
Eğitim hayatının en önemli unsurlarından biri bilgilerin deneyimlenmesidir. Deneyler de deneyimlemenin en somut bilimsel davranışıdır. Çocukların deneyle birlikte ezber bilgiden sıyrılır, bizzat bilgiyi kavrayarak öğrenir. Bu kitapta çocukların kolayca yapacağı çok sayıda ilginç ve eğlenceli deney bulunuyor. Merak duygusunun yanı sıra araştırma yöntemlerini geliştiren içeriğiyle oldukça keyifli bir okuma süreci vaat ediyor. Evde aile bireylerinin katılımıyla yapılacak deneylerle ‘evde kaliteli vakit’ kavramına güzel bir örnek teşkil ediyor. Çocukların edilgenlikten etken bir duruma geçmesini sağlayan kitap, dikkat sürelerinin uzamasına katkı sağlıyor. Aynı zamanda öğrenmeyi aktif hâle getirmeye yardımcı oluyor.
Anahtar kelime
Futbol, Takım, Birlik Olma, Bilgi

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
3-2-1-kayit---bugun-ne-izlesem-9786257844772.jpg

3-2-1 Kayıt - Bugün Ne İzlesem?

Haktan Kaan İçel
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL