Çocukluk Sırrı - Timaş Yayınları

cocukluk-sirri-9786050844979.jpg
Yeni
Popüler

Çocukluk Sırrı

Çocukluk sırrında koca bir toplumu değiştirebilecek, bitmek tükenmek bilmeyen büyülü bir güç vardır.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Aile Kitaplığı
Diziler: Aile Eğitimi
Sayfa / Ebat: 288s. / 15,5x21,5
İlk ve Son Baskı: Temmuz’22 / Temmuz’22
Baskı Sayısı: 128
ISBN: 978-605-08-4497-9
Barkod: 9786050844979
Alt Başlık: Kişilik ve Karakter Gelişiminde
75.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Her çocuğun özünde, onun nasıl bir yetişkin olacağının şifrelerini barındıran ‘çocukluk sırrı’ vardır.
Bu sır, ‘buyurucu bir iç kılavuz’ olarak, mütevazı bir sabırla, adım adım o çocuğun kişilik ve karakterini oluşturma mücadelesi verir.
Çocuk yetiştirmek, ‘çocukluk sırrı’nın ortaya çıkmasına yardımcı olmaktan başka bir şey değildir.
Yetişkinler çocuğun özünde gerçekleşen bu ince yapılanmayı hesaba katmadan, kendi arzu ettikleri kişiliği oluşturma gayreti içine girerlerse çocuk eğitiminde sorunlar yaşanır.
Bu kitapta, çocuğa benliğini zarara uğratmadan, kişilik ve karakterini bozmadan nasıl rehberlik yapılacağını bulacaksınız...
Adem Güneş’in Mevlana’ların, Hacı Bektaş’ların, Yunus’ların, Fatih’lerin yetişme sırrı olan Anadolu Pedagojisi çerçevesinde bir model ileri sürdüğü kült kitabı Çocukluk Sırrı yeni baskısıyla yeniden sizlerle…
 
Editörün görüşü
Adem Güneş'in kültleşmiş kitabı. İtaate mecbur bırakılmadan, kendi olabilen çocukların yetişmesi için taşınması gereken hassasiyeti ve takip edilmesi gereken yöntemleri ele alıyor.
En önemli cümle
İnsan ruhunun yeniden uyanışı, çocuklarla olacaktır. Bu uyanış, çocuklar için bir şey yapmakla değil, çocuklarla işbirliği yapmaya çalıştıkça gerçekleşecektir.
Bu kitap neden önemli
Adem Güneş'in ilk ve en çok okunan kitaplarından biri. Türkiye'de pedagoji ve çocuk gelişimi konusunda gelişen ilginin başlatıcılarından. Güneş'in Anadolu Pedagojisi adını verdiği çocuk yetiştirme modelini anlattığı kitap. Çocuğun içinde fıtratının parçası olarak potansiyel olarak yer alan özelliklerin hayata geçişine eşlik etme sürecini anlatıyor. Çocuk ruhunu anlamak için anne babaların okuması gereken bir kitap.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
nasil-dusunursen-oyle-yasarsin-9786050845310.jpg

Nasıl Düşünürsen Öyle Yaşarsın

Timaş Yayınları
50.00 TL