Enneagram İle Eşini Keşfet - Timaş Yayınları

enneagram-ile-esini-kesfet-9786050845396.jpg
Yeni
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Enneagram İle Eşini Keşfet

Daha huzurlu bir aile hayatı için eşinizi keşfedin.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Kişisel Gelişim Kitaplığı
Diziler: Kişisel Gelişim
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’22 / Ağustos’22
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4539-6
Barkod: 9786050845396
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“BİZ İLİŞKİYE DOĞARIZ. DOĞUMDAN ÖLÜME İLİŞKİ İÇİNDE KIRILIRIZ. İLİŞKİ İÇİNDE YIPRANIRIZ. İLİŞKİ İÇİNDE VAZ GEÇERİZ. YİNE DE HEPİMİZİ İLİŞKİ ONARIR.”

Eşler arasında yaşanan problemlerin temelinde iletişim kazaları vardır. İletişim kazaları öncelikle eşlerin kendilerini tanımamaları, birbirinin farklı yönlerini anlamlandıramamaları ve birbirinin beklentilerinden habersiz olmalarından kaynaklanır.

İsmail Acarkan, her insanın farklı bir mizaçla dünyaya geldiğini ve bu yüzden eşlerin önce kendisini sonra birbirini güçlü yönleri, eksiklikleri ve zaaflarıyla bir bütün olarak tanımalarının huzurlu ve mutlu bir aile için olmazsa olmaz olduğunu özellikle vurguluyor.

Yazar  bireyselleşme çağı olan 21. yüzyılda bu kadim öğretinin ne kadar ihtiyaç duyduğumuz bir anlayış olduğunun altını çizerken eşlerin iletişimini kolaylaştıracak bilgiler veriyor.

Enneagram ile Eşini Keşfet kitabı, eşlerin birbirini ve ailelerini tanımaları için destek olurken aynı zamanda anlaşmazlık sebebi olan farklılıkları zenginlik vesilesine çevirmelerine yardım ediyor.

Editörün görüşü
Enneagram 9 mizaç modeli eksenli olarak hazırlanan Enneagram ile Eşini Keşfet, eşler arası iletişimi güçlendirmeyi, eşlerin birbirlerini doğru tanımalarını, birbirlerinden beklentilerini anlamlandırmalarını, davranışlarını doğru yorumlamalarını ve aile içinde yaşanan sorunları kolaylıkla aşmalarını amaçlayan rehber bir kitaptır.
En önemli cümle
Biz ilişkiye doğarız. Doğumdan ölüme ilişki içinde kırılırız. İlişki içinde yıpranırız. İlişki içinde vaz geçeriz. Yine de hepimizi ilişki onarır.
Bu kitap neden önemli
Bu kitap eşlerin her birini, birbirini anlama ihtiyacında olan “birey” olduğu gerçeği üzerinden hareketle, hayat yolculuğunda birbirine eşlik eden bireylerin birbirini tanıması, duygu ve davranışlarını anlamlandırması ve yaşanan sorunları beraberce aşmaları konusunda kaçırılmayacak bir rehber.
Anahtar kelime
Keşif, Anne Çocuk İlişkisi, Enneagram, Fıtrat, İlişkiler, Karakter, Mizaç, Tanımak, Çocuk

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
nasil-dusunursen-oyle-yasarsin-9786050845310.jpg

Nasıl Düşünürsen Öyle Yaşarsın

Timaş Yayınları
50.00 TL