Enneagram İle Öğrencini Keşfet - Timaş Yayınları

enneagram-ile-ogrencini-kesfet-9786050842364.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Enneagram İle Öğrencini Keşfet

Hem öğrencinizi hem de mizaç modeliyle öğretmenlik yapmanın rahatlığını keşfedin!
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Kişisel Gelişim Kitaplığı
Diziler: Kişisel Gelişim
Sayfa / Ebat: 336s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4236-4
Barkod: 9786050842364
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Öğretmen-öğrenci arasında yaşanan problemlerin ve akademik başarısızlıkların temelinde iletişim hataları vardır. Eğitimde tek tipleştirme, bu eğitim modeline uymayan mizaca sahip öğrencilerin eğitim hayatını hem ebeveynler hem eğitimciler hem de öğrenciler için içinden çıkılması güç büyük bir problem yumağına çevirebiliyor.

İsmail Acarkan, her çocuğun farklı bir mizaçla dünyaya geldiğini ve bu yüzden anne babalar için olduğu kadar eğitimciler için de öğrenciyi tanımanın,  sağlıklı iletişimi ve akademik başarıyı beraberinde getireceğini özellikle vurguluyor.

9 Tip Mizaç Modeli'yle ilgili Türkiye'nin farklı yerlerinde seminerler veren İsmail Acarkan, bireyselleşme çağı olan 21. yüzyılda bu kadim öğretinin ne kadar ihtiyaç duyduğumuz bir anlayış olduğunun altını çizerken eğitimcilerin işlerini kolaylaştıracak bilgiler veriyor.

Enneagram ile Öğrencini Keşfet- Mizaç Farkındalığıyla Öğretmenlik Yapmak kitabı, eğitimcilere öğrencilerini tanımaları için destek olurken aynı zamanda hem psikolojik hem de akademik başarıları için onlara rehberlik etmelerine yardımcı oluyor.

Editörün görüşü
Enneagram 9 mizaç modeli eksenli kurulan öğretmen-öğrenci ilişkilerinin öğrencilerin hem akademik başarılarında hem de şahsiyet gelişimi üzerindeki pozitif etkileri olduğunu anlatan, eğitimcilere yönelik hazırlanan rehber bir kitaptır.
En önemli cümle
Öğrencileri genelleme tuzağına düşmeden ve akademik başarılarına göre sınıflandırmadan “mizaçları bağlamında anlamak” bir öğretmen olarak her şeyi daha objektif görmemizi ve sağlayabileceğimiz katkıyı en üst düzeye çıkarabilmemize imkan sağlayacaktır.
Bu kitap neden önemli
Bu kitap her bir çocuğun birey olduğu gerçeği üzerinden öğrencisini tanıyan öğretmen-öğrenci ilişkisini güçlendirmek isteyen eğitimciler için kaçırılmayacak bir rehber. -Enneagram, kişinin kendi ya da başkasının fıtratını tanıma konusunda en kadim metotlardan biridir. Hemen hemen her kültürde önemli bir yere sahiptir. -Eğitimciler, Enneagram ile Öğrencini Keşfet kitabında her bir öğrencisinin fıtratını tanıyarak ona kabul edebileceği bir şekilde eğitim verebilir, öğretim sürecini hızlı ve verimli kılabilir, öğrencinin fıtratına uygun metotlarla onu harekete geçirebilirler.
Anahtar kelime
Çocuk, Fıtrat, Enneagram, Anne Çocuk İlişkisi, İlişkiler, Karakter, Mizaç, Tanımak, Keşif

Diğer kitaplara göz atın