Fethin Sembolü Ayasofya - Timaş Yayınları

fethin-sembolu-ayasofya-9786257844345.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Fethin Sembolü Ayasofya

Ayasofya'ya tarihi yolculuk başlıyor
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 176s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Nisan’21 / Nisan’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-34-5
Barkod: 9786257844345
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya’yı çok yakından tanımak ister misin? Müjde! Fırsat ayağına geldi. Ayasofya’yla ilgili, inşa edildiği günden bugüne kadar yaşanan gelişmeleri bütün detayları bu kitapta bulacaksın. Bizans Dönemi, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi olarak üç büyük başlık altında keyifli bir tarih yolculuğu seni bekliyor. Zaman zaman Ayasofya’nın başına gelenler karşısında hüzünleneceksin, kimi zaman da büyük fetihten sonraki ihtişamlı günleriyle gururlanacaksın. Ve tabii ki, kitabı bitirdiğinde sen de bir Ayasofya uzmanı olacaksın. Haydi, muhteşem Ayasofya’yı daha yakından tanımak için sayfaları çevirmeye başla.

Editörün görüşü
Ayasofya’yla ilgili, inşa edildiği günden bugüne kadar yaşanan gelişmeler bütün detaylarıyla bu kitapta anlatılıyor. Bizans Dönemi, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi olarak üç büyük başlık altında keyifli bir tarih yolculuğu vaat eden kitap, zaman zaman Ayasofya’nın başına gelenler karşısında hüzünlendirecek kimi zaman da büyük fetihten sonraki ihtişamlı günleriyle gururlandıracak. Yazarın akıcı dili ve konuya hâkimiyeti kitabın en büyük avantajı.
En önemli cümle
İçinde Fatih'in namaz kıldığı bu müthiş eseri görmek ve belki de onun kıldığı yerde namaza durmak için, nerede olursanız olun buraya gelme isteğini hissedeceksiniz.
Bu kitap neden önemli
1500 yıla yakın bir tarihi olan Ayasofya, sadece Türkiye değil bütün dünya için de önemli bir kültürel miras. Hakkındaki gelişmelerin, dünya üzerinde çok geniş bir etki alanına sahip olduğu Ayasofya, ilk kez bu kadar detaylı bir şekilde ve çocukların seviyesine göre anlatıldı. Eğlenceli karikatürlerin de yer aldığı kitap, tarih bilincine katkı sunmasının yanında ciddi bir genel kültür edinilmesini sağlıyor. Sade dili, anlatım gücü ve bilgi genişliği, kitabın en büyük avantajı.
Anahtar kelime
Ayasofya, Müze, Cami, İbadethane, Bizans, Fatih Sultan Mehmed, Fetih, Tarih

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
3-2-1-kayit---bugun-ne-izlesem-9786257844772.jpg

3-2-1 Kayıt - Bugün Ne İzlesem?

Haktan Kaan İçel
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL