guldur-guldur-bilim-9786257844222.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Güldür Güldür Bilim

Bilimin mizahına hazır mısınız?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Bilim
Sayfa / Ebat: 112s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Kasım’20
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-22-2
Barkod: 9786257844222
Üst Başlık: Matrak Nobel Ödülleri
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bilimin en matrak yüzüyle tanışmak ister misin? Cevabın 'evet' ise Ig Nobel ödül törenine en önden bileti kaptın. Ama bu ödül başka ödül. Meşhur Nobel ödüllerinin mizahi versiyonu. Güldür Güldür Bilim’de yüzünü buruşturacak, derin düşüncelere daldıracak, hayret ettirecek ve kahkaha attıracak bilim araştırmalarının heyecan verici hikâyelerini okuyacaksın. Araştırmacı ruhun harekete geçecek ve sen de bilim çalışmalarına jet hızıyla başlayacaksın. Kim bilir, belki de önümüzdeki yılın Ig Nobel ödüllerinden biri senin ellerinde yükselir. Haydi, şimdi Güldür Güldür Bilim zamanı!  

Editörün görüşü
Kitap, 1991 yılından bu yana bir mizah dergisi tarafından her yıl verilen IG NOBEL ödüllerinin hikâyelerini ele alıyor. Ödüle hak kazanan bilimsel araştırmalar eğlenceli ve biraz da muzip bir dille anlatılıyor. Peki bu IG NOBEL nedir? İngilizce ‘değersiz’, ‘görmezden gelinen’ anlamına gelen ‘IGNOBLE’ kelimesinden ilham alınmış. NOBLE olmuş NOBEL… Başındaki ‘IG’ kalmış. Bu yarışmaya NOBEL’in mizahı deniyor. İçeriği ise oldukça enteresan. Bu ödüle hak kazanan araştırmanın ‘Güldürürken düşündürmesi’, ilk duyulduğunda ‘Saçma’ bulunması ve tabii olmazsa olmaz ‘Komik’ olması gerekiyor. Metin, Eğlenceli Bilgi çıtasını kriter aldığımızda oldukça eğlenceli. Akış gayet iyi sağlanmış ve sade bir anlatıma sahip. Metin-karikatür arasındaki ilişki bütünlüğü sağlam.
En önemli cümle
Bazen gülümseten, bazen düşündüren ve insanı şaşırtan birbirinden tuhaf araştırma konuları sizleri bekliyor.
Bu kitap neden önemli
Güldür Güldür Bilim-Matrak Nobel Ödülleri kitabı, araştırma, geliştirme ve merak duygusuna yönelik kazanımlarla dolu. Aslında ‘gereksiz’ gibi görülen birçok olayın arka planında önemli bilimsel gerçekler ve sonuçların çıkabileceğine yönelik ilham veren araştırma hikâyelerinin olduğu kitap, çocukları sorgulama ve eleştirmeye sevk ederek sorumluluk duygusunun gelişmesine katkıda bulunuyor. Bunun yanında eğlenceli ve akıcı üslubu; esprili karikatürleriyle keyifli bir okuma süreci vaat ediyor.
Anahtar kelime
Bilim, Bilim İnsanı, Bilim Tarihi, Bilim Adamı, İgnobel, Nobel, Ödül, Marc Abrahams, Araştırma, Bilimsel Araştırma

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
cumlelerin-gucu-adina---dil-bilgisinin-sirlari-9786257844536.jpg

Cümlelerin Gücü Adına - Dil Bilgisinin Sırları

Yaşar Bayraktar
Eğlenceli Bilgi
30.00 TL
Yeni
dikkat-dikkat-9786257844505.jpg

Dikkat! Dikkat!

Osman Algın - Süleyman Kahraman
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL
Yeni
Popüler
tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Metin Özdamarlar
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL