guzel-ulkem-turkiye-4-9786257844314.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Güzel Ülkem Türkiye 4

Türkiye'yi gezmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı!
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Gezi
Sayfa / Ebat: 176s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Mart’21 / Mart’21
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-31-4
Barkod: 9786257844314
22.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Güzel Ülkem Türkiye" serisi dördüncü kitabıyla devam ediyor. Bu sefer Pisa Kulesi'nden daha eğri bir minareye sahip Harput Ulu Cami'sini, ülkemizin en uzun köprüsünü, bozkırın ortasındaki güzellik; Eskişehir'i, doğanın kalbinin attığı Munzur'u, çiçeklerin başkenti Isparta'yı, mühendislik harikası Varda Köprüsü'nü, Ağrı Dağı Millî Parkı'nı, dünyanın en büyük ikinci kanyonu Ulubey'i ve daha birçok doğal varlığı ve tarihî eseri ziyaret edeceğiz. Ayrıca bu gezilerimizde sizlere, doğada yapılabilecek çok güzel etkinlikler önereceğiz. Gezilerimizin sonunda çevre okuryazarı olacağız, doğa ve ülke sevgimizi; kültürel mirasımıza karşı duyarlılığımızı daha da artıracağız. O zaman ne duruyoruz? Haydi başlayalım! Ülkemizi gezmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

 

Editörün görüşü
"Güzel Ülkem Türkiye" serisinin bu dördüncü kitabı, 7'den 70'e rehber niteliğinde eğlenceli bir gezi kitabı. Yazar, serinin bu kitabında da eğlenceli üslubu ve akıcı diliyle fark oluşturuyor. Bu kitapta yine ülkemizi karış karış geziyoruz. Antalya’daki Saklıkent’ten İzmir’deki Homeros Vadisi’ne, Adana Festivallerinden Kütahya’daki Çini Müzesi’ne, Batman’daki Malabadi Köprüsü’nden, Kayseri Kayak Merkezi’ne kadar Türkiye’de ayak basmadık yer bırakmayacağız. Bilgi kutularıyla, esprili karikatürleriyle ve muhteşem anlatımıyla Güzel Ülkem Türkiye 4 yine dopdolu.
En önemli cümle
Gezilerimiz çevre okuryazarı olmamıza, kültürel ve doğal mirasa saygı duymamıza, ülke sevgimize katkı sağlayacak.
Bu kitap neden önemli
Güzel Ülkem Türkiye serisi, çocukların ve gençlerin ülkelerini daha iyi tanımalarına olanak sağlıyor. Bu anlamda hem ülke aidiyetine hem de tarih bilincine katkı sunuyor. Bir rehber işlevi de gören serisinin dördüncü kitabı, yine ülkeyi adım adım tanıtıyor. Kitabın en önemli avantajı serinin diğer kitaplarında olduğu gibi eğlenceli dili, tanıtılan tarihi ve turistik mekânlara hâkimiyeti ve tabii olmazsa olmaz eğlenceli ve esprili karikatürleri.
Anahtar kelime
Gezi, Türkiye, Tarihi, Seyahat, Sosyal Bilgiler, İnsan

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
dikkat-dikkat-9786257844505.jpg

Dikkat! Dikkat!

Osman Algın - Süleyman Kahraman
Eğlenceli Bilgi
22.50 TL
Yeni
Popüler
tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Metin Özdamarlar
Eğlenceli Bilgi
22.50 TL
Yeni
gel-de-inanma---sasirtici-osmanli-gercekleri-9786257844475.jpg

Gel De İnanma - Şaşırtıcı Osmanlı Gerçekleri

Nasuh Matrakçı
Eğlenceli Bilgi
22.50 TL