Hannibal - Timaş Yayınları

hannibal-9786050844559.jpg
Yeni
Popüler
Demir Dağların Generali
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 272s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’22 / Nisan’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4455-9
Barkod: 9786050844559
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Aynı denizin karşı kıyılarında iki düşman devlet: Uyruğunda bir sömürge artığı olmanın erdemine inanmış Roma ve onların hasta ruhlu maceraperestler olarak düşündüğü insanların ülkesi, kadim Kartaca...

İşte bu Roma’yı yok etmeye ant içmiş Kartacalı bir general: Hannibal...

O, Kartacalı büyük komutan Hamilcar Barca’nın oğluydu. Kaderi, daha küçücük bir çocukken babasının yanında savaş meydanının tozunu yuttuğunda belli olmuştu.

Babasına verdiği bir söz vardı: Roma’ya duyduğu kini her daim taze tutacaktı. Sözünden dönmedi; atalarından aldığı mirasla Roma’nın en büyük düşmanı oldu. Bu uğurda filleri ve ordusuyla İber Yarımadası’nı, Pireneler’i, Alpler’i ve Apeninler’i aştı.

Eserleri altı dile çevrilen, Türkiye’nin en çok okunan tarihî romanlarının yazarı, okurları tarafından “Günümüzün Peyami Safa’sı” olarak anılan Okay Tiryakioğlu’nun kaleminde askerî dehası, stratejileri ve korkusuzluğuyla nam salmış efsanevi komutan Hannibal’a dair nefes kesici bir roman...

 

“Kan kokusu tüm leşçilleri toplar ama aslan yere yıkılmadan hiçbiri saldırmaya cesaret edemez! Ayakta olduğumuz sürece umut vardır…”

En önemli cümle
“Kan kokusu tüm leşçilleri toplar ama aslan yere yıkılmadan hiçbiri saldırmaya cesaret edemez! Ayakta olduğumuz sürece umut vardır...”
Bu kitap neden önemli
Tüm zamanların en büyük askerî dehalarından biri olarak kabul edilen Hannibal, bilhassa taktikleriyle birçok önemli komutana da ilham olmuştur. Hırsı, cesareti ve zekâsıyla tarih sahnesinde kendine has bir yeri olan bu büyük komutanı Okay Tiryakioğlu'nun incelikli kaleminden okumak, okur için unutulmaz bir deneyim olacak.
Anahtar kelime
Tarihi Roman, Komutan, Roma, Strateji, Alpler, Mücadele, Savaş

Diğer kitaplara göz atın