inanilmaz-ozel-efektler-9786257844239.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

İnanılmaz Özel Efektler

Efektler hiç bu kadar ışıltılı anlatılmamıştı!
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Hobi
Sayfa / Ebat: 168s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Aralık’20 / Kasım’20
Baskı Sayısı: 6
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-625-7844-23-9
Barkod: 9786257844239
Orjinal Dil: İngilizce
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Önceden filmlerde çok basit hilelere başvurulurdu. Şimdi ise bilgisayarlar sayesinde hayvanlar konuşabiliyor, dinozorlar yeryüzünde dolaşabiliyorlar. Özel efektlerin sansasyonel sırları sizi yeni bir dünyaya götürüyor. Korkunç bir canavarın nasıl yapıldığını, yerçekimine nasıl karşı konulduğunu, bir lahananın bir kavga sahnesini nasıl yarattığını bu kitaptan öğreneceksiniz. Jaws, Matriks, E.T filmlerindeki özel efektleri sizi büyüleyecek. Çok basit tekniklerle artık siz bile efekt yapabilirsiniz. Öğrenmenin birçok yolu var, ama Eğlenceli Bilgi gibisi yok.
Editörün görüşü
İnanılmaz Özel Efektler kitabı, tarih boyunca özellikle sinema ve tiyatro oyunlarında kullanılan efektlerin arka planıyla ilgili bilgiler veriyor. Efektlerin teknolojinin gelişmesiyle birlikte ne kadar hızlı bir yol aldığını örneklerle anlatan kitap, aynı zamanda günlük hayatta da basit efektler yapılabileceğini yine örneklerle anlatıyor. Çıldırtan Şifreler kitabının da yazarı olan Diana Kimpton, İnanılmaz Özel Efektler kitabındaki detaycılığı ve eğlenceli diliyle keyifli bir çalışma sergiliyor.
En önemli cümle
Bazı filmlerde film yapımcılarının bir binayı havaya uçurduğunu veya bir geminin fırtınada battığını zannedebilirsiniz ama tüm bunlar özel efektlerdir.
Bu kitap neden önemli
Efektler hayatımızın her anında bizlerle. Kimi zaman bir film seyrederken kimi zaman bir tiyatro oyununda kimi zaman da telefonumuzda şöyle ışıltılı bir video çekmek istediğimizde... İnanılmaz Özel Efektler kitabı da efektlerin sinema, film ya da teknolojinin herhangi bir kullanım alanında ne kadar önemli bir yer kapladığına işaret ediyor. Aslında her şeyin göründüğü kadar gerçek olmadığını bize arka plan bilgilerle gösteriyor.
Anahtar kelime
Efekt, Film, Sahne, İllüzyon, Sinema, Oyuncu

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
cumlelerin-gucu-adina---dil-bilgisinin-sirlari-9786257844536.jpg

Cümlelerin Gücü Adına - Dil Bilgisinin Sırları

Yaşar Bayraktar
Eğlenceli Bilgi
30.00 TL
Yeni
dikkat-dikkat-9786257844505.jpg

Dikkat! Dikkat!

Osman Algın - Süleyman Kahraman
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL
Yeni
Popüler
tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Metin Özdamarlar
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL