Kalbin Dönüşümü - Timaş Yayınları

kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

İnsan, kalbini nasıl Allah'a bağlayabilir?
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: Din Kitaplığı
Diziler: Aile Eğitimi
Sayfa / Ebat: 368s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-625-94242-2-4
Barkod: 9786259424224
Alt Başlık: Yetişkinlik ve Çocuklukta
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Kendimi değiştirmek için kararlar alıyorum ama hep birkaç gün sürüyor. Sanki içimde bana engel olan bir ben daha var.”

"İçimde dolduramadığım bir boşluk var. Hiçbir şey beni tatmin etmiyor, ibadetlerimden zevk alamıyorum."

“Çocuğum bazen öyle şeyler söylüyor ki nereye doğru savruluyor böyle diyorum. Sağlam bir imanı olması hayatta en çok istediğim şey ama ona nasıl tesir edeceğimi bilemiyorum.”

"Yaşama isteğim yok. Her sabah mutsuz uyanıyorum. Hayat omuzlarımda bir yük sanki. Başkaları yaşama hevesini nereden buluyor?"

Çoğumuz için tanıdık cümleler. Bazen kendi içimizden, bazen sevdiklerimizin dilinden bunlara benzer yakınmalar işitiyor, bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünüyor ama işin içinden çıkmakta zorlanıyoruz.

Selim bir kalbe ve sağlam bir iradeye sahip olmak, her an ihlas üzere yaşamak, çocuklarımızı riyadan, nifaktan uzak yetiştirmek, vaktimizi ve kendimizi israf etmeden anlamlı hayatlar inşa etmek istiyoruz.

Uzun yıllardır hadis ve tefsir kaynakları üzerine dersler veren, çocuklarda ve yetişkinlerde irade ve ihlas eğitimi, nefis terbiyesi ve ahlaki gelişimle ilgili eğitimleri binlerce kişi tarafından takip edilen Nesibe Küçük Cansever, Kalbin Dönüşümü’nde “Kendini bilen Rabbini bilir” düsturunca bizlere, kendimizi bilmek için neye ihtiyacımız olduğuna dair samimi bir içe bakış denemesi yaptırıyor. Dürüst ve derin bir bakışla kendimizi, davranışlarımıza yön veren saikleri, nefsimizi ve gerçekten neyin peşinde olduğumuzu fark etmeye duyduğumuz ihtiyacı ve bunları nasıl yapabileceğimize dair adımları aktarıyor.

Kendi kişisel dönüşümümüz ve çocuklarımızın kişilik gelişimi için basamaklar halinde sistematize edilmiş bir dönüşüm programı sunan bu kitap, Kur’an ve sünnet bağlamında çözüm arayışında olanlar için zihin açan bir anahtar olma gayesini taşıyor. 

 

Editörün görüşü
İnsanın kendinde, kalbinde olanları bilmesi, nefsini fark etmesi ve terbiye etmesi, iradesizlik, gaflet, tembellik, kalbin kılıflı veya katı olması konusunda hem başta tefsir metinlerine hakim hem de gerçekten insan psikolojisini bilen ve üzerine düşünen bir bakış açısıyla yazılmış. Ayrıca çocuklarla ilgili bahisler de güncel çocuk psikolojisi çalışmalarıyla uyumlu ve ebeveynlerin işine yarayacak nitelikte.
En önemli cümle
İhlas eğitimi sandığımız gibi direkt Allah ile ilişkimizle başlamaz. Kendimizle olan ilişkiden başlar. Kimse için yaşamamayı ve olduğu gibi görünmeyi öğrenmeyen kişi kalbini nasıl bütünüyle Allah’a bağlayabilir?
Bu kitap neden önemli
* Nefsi tanıma ve terbiye etme, irade sahibi olma, ihlası hayatın merkezine taşıma konusunda çok doğru noktalara temas eden, üzerinde kalem oynattığı konuları gerçekten dert edinen, samimiyetle insanlara yardımcı olmaya çalışan bir yazar ve kitap. * "Kalb" kavramını ve kalbin farklı hallerini (selim kalp, iradesiz ve gafil kalp, kararmış kalp, nifak taşıyan kalp, inkârcı kalp vs.) Kuran'da ve Sünnet'te geçen tanımlamalar ve tefsir metinleri üzerinden izah ediyor. Ve her birini çocuklukta ve yetişkinlikte nasıl işleyebileceğimizi anlatıyor. * İmanla ilgili kavramları günümüzün psikoloji biliminin kavramlarıyla bir arada ele alıyor. Ebeveyn çocuk ilişkisinin kişinin inanma biçimi üzerindeki etkisine yaptığı vurgu itibariyle öncü bir çalışma. Samimi bir imanla psikolojideki sahte benlik arasında, güvenli bağlanma ve ihlas arasında kurduğu ilişki son derece önemli ve daha önce vurgulanmamış bir konu. * Metnin kendi içindeki sistematiği ve yazarın insan olma hali üzerine ortaya koyduğu düşünsel birikim çok dikkat çekici.

Diğer kitaplara göz atın

bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL