kaygiyla-basa-cikmak-9786050837919.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kaygıyla Başa Çıkmak

Hem pratik hem bilgi dolu bir kaygı ve panik atakla başa çıkma rehberi
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 312s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’21 / Mart’21
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-3791-9
Barkod: 9786050837919
Üst Başlık: Anksiyete ve Panik Atakta Bilişsel Davranışçı Terapi
Orjinal Dil: İngilizce
36.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Anna Williamson dışarıdan bakanların hayranlıkla izlediği, başarılı bir TV programcısı iken bir gece o anda sebebini bilmediği bir panik atak krizi geçirir ve hayatında yeni bir dönem başlar.

Kalp çarpıntıları, sırılsıklam avuç içleri, bunaltı, nefes darlığı ve pek çok fiziksel ve psikolojik semptomla ilerleyen süreç bugün çok sayıda insanın bu türden sıkıntılarına derman olan bir kimliğe dönüşür.

Kaygıyla Başa Çıkmak işte böyle bir kitap. Tam bir damdan düşenin halinden anlama hikâyesi.

Terapist Anna Williamson, klinik psikolog Dr. Reetta Newell’in de katkılarıyla, çeşitli kaygılardan ve panik ataklardan mustarip kişilere uygulaması kolay bir rehber sunuyor. Sık sık kendi anksiyete öyküsüne yaptığı atıflarla empati ve ümit düzeyi son derece yüksek bir bakış açısı ortaya koyuyor.

Anksiyetenin ilk belirtilerinden başlayarak panik atakla ya da sosyal fobiyle mücadelede her adımda yanınızda olacak pratik önerilerle nasıl daha iyi bir hayat sürebileceğinizi ve panik atak kapınızı çaldığında özgüveninizi nasıl geri kazanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Editörün görüşü
Son derece pratik, jargon kullanımından özellikle kaçınan, kaygı ve panik atakla başı dertte olan herkese yardım eli uzatan bir kitap. Yazarın kendisinin de bu dertten mustarip bir kişi olması metnin empati düzeyini çok artırıyor, aynı zamanda danışanlarının hikayelerinden de bahsederek kaygıyla ilgili sorunların çözümüne dair uygulanabilir bir model kuruyor.
En önemli cümle
Dibi görmeden zirveyi bulamazsın.
Bu kitap neden önemli
Günümüzde kaygı en sık yaşanan psikolojik sorunların başında geliyor. Pandeminin de etkisiyle kaygı ve anksiyete sorunları her geçen gün daha fazla insanın mustarip olduğu durumlar. Bu kitap İngiltere'de ünlü bir TV programcısı olan Anna Willimson'ın kaygı ve panik atak krizleriyle alt üst olan hayatını aldığı eğitim ve terapilerle nasıl düzene koyduğunu anlatmakla kalmıyor. Bugün çok sayıda kişiye danışmanlık ve terapi hizmeti veren Anna Williamson kendi yaşadıklarını da sık sık samimiyetle paylaşarak son derece pratik ve hayata uygulanabilir bir modelle adım adım kaygıyla baş etme uygulamaları yaptırıyor. Williamson'ın ortaya koyduğu model, aynı zamanda kitap boyunca Dr. Reetta Newell'in alandaki uzmanlık bilgisiyle desteklediği bölüm sonu özetleri ve önerileriyle zenginleşiyor.
Anahtar kelime
Kaygı, Stres, Panik Atak, Stres Yönetimi, Rehber, Terapi, Anksiyete

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
barbaros-9786050839197.jpg

Barbaros

Okay Tiryakioğlu
Timaş Yayınları
32.50 TL