Kıyamet Anahtarı - Timaş Yayınları

kiyamet-anahtari-9786050848649.jpg
Yeni

Kıyamet Anahtarı

Constantinapolis’in Sırları İstanbul’un Yer Altında Saklı...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 208s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’24 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4864-9
Barkod: 9786050848649
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Fatih Camii’nin bahçesinde meydana gelen göçüğün derinliklerinde efsanevi Havariyyun Kilisesi’ne çıkan bir dehliz keşfedilir. Eşini acı bir kazada kaybettikten sonra Asperger sendromlu küçük oğluyla hayata tutunmaya çalışan arkeolog Aras, burada ekibiyle yaptığı çalışmalar sonucunda gizemli bir oda ve eşsiz eserlerle karşılaşır. Bu tarihî eserler Hristiyanlık tarihini baştan sona değiştirebilir, uluslararası krizlere sebebiyet verebilir, hatta belki de dünyanın sonunu getirecek savaşların çıkmasına neden olabilir...

Aras bu eserleri koruması gerektiğinin farkındadır fakat işler beklediği gibi gitmez. Artık hem kendisinin hem de sevdiklerinin hayatı tehlike altındadır. Binlerce yıldır hemen her ülkede farklı biçimlerde faaliyet gösteren, Vatikan’a da sızan uluslararası bir örgüt de bu eserlerin peşindedir ve amaçlarına ulaşmak için her türlü kötülüğü yapmaktadır.

Aras, ipuçlarını, tarihi, mimariyi, coğrafyayı, geçmişi ve en önemlisi, oğlunun sandığı görünce söylediklerinin peşinde gerilim dolu sürükleyici bir maceraya atılır. İstanbul’un sokaklarından yer altı dehlizlerine, Vatikan’dan Roma’ya, Konstantinopolis’ten Yedi Kilise bölgesine uzanan bu kovalamacada zamana karşı yarışan Aras aynı zamanda sevdiklerinin canını da korumakla yükümlüdür.

Hakan Sökmen, yeni romanı Kıyamet Anahtarı’yla okuru tarih, mitoloji, komplolar eşliliğinde, gizemli ve heyecanlı bir yolculuğa davet ediyor.

Editörün görüşü
Lise ve üstü macera, gizem, gerilim, tarih ve polisiye romanları okurları
En önemli cümle
Dinle ki, adanmış bir hayatın geçmişin yükü altında nasıl ezildiğini, ruhunda fırtına kopsa da sırların sessizliğinde nasıl kaybolduğunu, meyvesi düşen ağacın gözyaşlarını nasıl içine akıttığını öğren. Zamanı geldiğinde duymaya hazır olanlara anlat. Anlat ki, adanmış bir hayatın karanlık ruhu huzura kavuşsun...
Bu kitap neden önemli
Fatih Camii'nin haziresinde meydana gelen bir selin ardından ortaya çıkan nadide bir lahdi ve içindeki gizemli eşyaları korumaya çalışan bir arkeolog ile bunları ele geçirmeye çalışan gizli bir örgütün amansız mücadelesi... Heyecanlı, sürükleyici ve gerilimli olaylar üzerine bir roman. Tarih ile iç içe bir metin. Dan Brown, özellikle Da Vinci Şifresi lezzetinde bir iş. Hakan Sökmen, tarih, mimarlık ve sanat üzerine çalışmalarını sürükleyici ve ustalıklı bir kurguyla birleştirerek soluksuz okunacak bir roman ortaya koyuyor.
Anahtar kelime
Gerilim, Macera, Polisiye, İstanbul, Tarih, Hristiyanlık

Diğer kitaplara göz atın