milli-sairimiz-mehmet-akif-9786050827613.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Milli Şairimiz Mehmet Akif

On parmağında on marifet olan özel insan Mehmet Akif!
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ocak’18 / Mart’21
Baskı Sayısı: 22
Çizer:
ISBN: 978-605-08-2761-3
Barkod: 9786050827613
22.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Eğlenceli Bilgi'nin sevilen dizisi Eğlenceli Tarih sizi bu kez Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un hayranlık uyandıracak hayat hikâyesine götürüyor. Çoğu kişi Mehmet Akif Ersoy'u sadece İstiklal Marşı'nın şairi olarak bilir. Evet, gururla söylediğimiz, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımızın şairidir. Peki, bu kadar mı? Oysa o bir şair olduğu kadar önemli bir düşünürdür. Kurtuluş Savaşı'nda konuşmaları ile binlerce insanı Millî Mücadele'ye katkı sağlamaya çağıran, hatta cephede askerlerimize konuşmaları ile moral veren çok iyi bir hatip yani konuşmacıdır. Boğazı karşıdan karşıya geçebilecek kadar profesyonel bir yüzücüdür. Tarihimizin en önemli güreşçilerinden olan Adalı Halil'in huzurunda bile güreşmiş, güreşe gönül vermiş bir sporcudur. Okulunu birincilikle bitirip göreve başlayan ve mesleğini en iyi şekilde yapan bir veterinerdir. Bu kitapta ayrıca; ailesinin aslında ona Âkif ismini vermediğini öğrenecek, Çocuk yaşta çıktığı maceralı yolculuklara tanık olacak, Mehmet Akif'in hayatını değiştiren olayları büyük merakla okuyacak, şairlik sırlarını ve şiir yazma stillerini örnek alacak, İstiklal Marşı'nın yazılma sürecini ve nasıl kabul edildiğini öğrenecek, ona bir kez daha hayran olacaksınız!
Editörün görüşü
Bu kitapta Mehmet Akif, pek çok yönüyle çocuklara anlatılmakta. Sadece İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akit değil; öğretmen, düşünür, veteriner, hatip, milletvekili Mehmet Akif tanıtılmakta.
En önemli cümle
Oysa o bir şair olduğu kadar önemli bir düşünürdür.
Bu kitap neden önemli
Kurtuluş Savaşı’nda konuşmaları ile binlerce insanı Millî Mücadele’ye katkı sağlamaya çağıran, hatta cephede askerlerimize konuşmaları ile moral veren, Türk-İslam dünyasında düşünceleriyle derin izler bırakan büyük şair Mehmet Akif'i, her yönüyle, eğlenceli ve akılda kalıcı bir şekilde anlatan bir kitap.
Anahtar kelime
Şair, Şiir, İstiklal Marşı, Düşünür, Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşı, Mehmet Akif Ersoy, MEHMET AKİF

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
dikkat-dikkat-9786257844505.jpg

Dikkat! Dikkat!

Osman Algın - Süleyman Kahraman
Eğlenceli Bilgi
22.50 TL
Yeni
Popüler
tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Metin Özdamarlar
Eğlenceli Bilgi
22.50 TL
Yeni
gel-de-inanma---sasirtici-osmanli-gercekleri-9786257844475.jpg

Gel De İnanma - Şaşırtıcı Osmanlı Gerçekleri

Nasuh Matrakçı
Eğlenceli Bilgi
22.50 TL