osmanlida-sanatcilar-ve-cilgin-yontemleri-9786257844512.jpg
Yeni
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Osmanlı'da Sanatçılar Ve Çılgın Yöntemleri

Osmanlı'nın en ünlü sanatçılarıyla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Sanat
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-51-2
Barkod: 9786257844512
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Eğlenceli bir sanat ve tarih yolculuğuna çıkmaya hazır mısın? Haydi, Osmanlı döneminin en yetenekli sanatçıları ve muhteşem eserleri seni bekliyor! Bir tarafta Şeker Ahmet Paşa ve ünlü 'Karaca'sı, diğer tarafta kulaklarımızın pasını silen harika bestelerin mucidi Itri, öte yanda minyatürleriyle her döneme damga vurmuş Matrakçı Nasuh ve daha kimler kimler! "Osmanlı'da Sanatçılar ve Çılgın Yöntemleri" kitabında; resimden çiniye, besteden minyatüre, tezhipten ebruya kadar çok sayıda sanat dalı ve onların ustalarıyla tanışacaksın. Belki kendi sanat yeteneğini de keşfedeceksin.

Editörün görüşü
Osmanlı döneminde yaşamış dünyaca ünlü sanatçılar, "Osmanlı'da Sanatçılar ve Çılgın Yöntemleri" kitabında çocuklara farklı bir tarz ve eğlenceli bir biçimde anlatılıyor. Kitap, hem birçok sanat dalını hem de çocukların hem hayal dünyasını genişletmeyi hedefliyor hem de onlara yetenekleriyle dünyada önemli bir isim edinmiş sanatçıları tanıma fırsatı sunuyor.
En önemli cümle
Devlerin omzunda yükselmek istiyorsan, şanlı Osmanlı Devleti’nde yaşamış, sanat devlerinin hayatlarına doğru uçuşa geçiyoruz.
Bu kitap neden önemli
"Osmanlı'da Sanatçılar ve Çılgın Yöntemleri" kitabı, çocuklara ve gençlere hem sanat hem de tarih bilinci konusunda önemli katkılar yapacaktır. Günümüze ulaşan ve icra edilen sanat dallarının nasıl doğduğunu okuyacak ve bu sanat dallarının en önemli ustalarını tanıyacak ve sanatın dönüştürücü gücünü fark edecek. Bunun yanında sanatın; fiziksel, bilişsel, sosyolojik ve duygusal olarak geliştirici gücünden faydalanacak.
Anahtar kelime
Sanat, Sanatçı, Osmanlı, Şeker Ahmet Paşa, Matrakçı Nasuh, Müfide Kadri, Karahisari, Karamemi, Kavuklu ile Pişekâr, Resim, Ressam, Tezhip, Ud, Çini, Minyatür, Hatip Mehmed Efendi

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
cumlelerin-gucu-adina---dil-bilgisinin-sirlari-9786257844536.jpg

Cümlelerin Gücü Adına - Dil Bilgisinin Sırları

Yaşar Bayraktar
Eğlenceli Bilgi
30.00 TL
Yeni
dikkat-dikkat-9786257844505.jpg

Dikkat! Dikkat!

Osman Algın - Süleyman Kahraman
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL
Yeni
Popüler
tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Metin Özdamarlar
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL