Padişahın Adamları - Timaş Yayınları

padisahin-adamlari-9786257844628.jpg

Padişahın Adamları

İşte Osmanlı'ya 600 yıl hüküm sürdüren yönetim kadrosu
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ağustos’22 / Ağustos’22
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-62-8
Barkod: 9786257844628
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

600 yıldan fazla hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu'nu padişahın tek başına yönettiğini mi düşünüyorsun? O hâlde sana gerçekleri açıklamanın zamanı geldi. Osmanlı İmparatorluğu’nda padişahtan sonra gelen devlet görevlilerinin tamamı işte bu kitapta anlatılıyor! Şimdi, bu devlet görevlilerinin birçoğunu yakından tanıyacak, üç kıtaya hükmetmiş bir imparatorluğun nasıl ve kimler tarafından idare edildiğini, işlerin nasıl tıkır tıkır yürütüldüğünü öğreneceksin. Haydi; acele edin, Divan-ı Hümayun toplantısı başlıyor!

Editörün görüşü
Padişahın Adamları kitabı, 'Osmanlı döneminde son söz padişahın mıydı?' sorusuna çok net bir cevap veriyor. Özellikle padişahın yönetim kadrosunu kısa ve öz bilgilerle anlatan kitap, bu yönde önemli bir başucu kitabı olma iddiasını taşıyor. Yazarın detaylı araştırması ve akıcı üslubuyla değer kattığı eser, Osmanlı döneminin tamamına 'imparatorluk yönetimi' açısından geniş bir perspektif sunuyor.
En önemli cümle
Üç kıtada hüküm süren devasa bir imparatorlukta, sadece padişah milyonlarca insanı tek başına idare edemezdi; o hâlde başka birilerinin daha işlere el atması gerekmez miydi?
Bu kitap neden önemli
600 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim kadrosuna bir kitapta hâkim olunmasını hedefleyen Padişahın Adamları kitabı, imparatorluğun nasıl ve kimler tarafından idare edildiğini, işlerin nasıl intizamlı bir şekilde yürütüldüğünü detaylarıyla anlatıyor. Okur, bu eserle Osmanlı Devleti’nin bütün devlet teşkilatını keşfedecek ve bütün devlet görevlileriyle tanışacak. İmparatorluğun sadece padişahların aldığı kararlarla değil, çok sayıda devlet kademesinin istişaresi ile yönetildiğini kavrayacak. Sosyal Bilgiler müfredatını destekleyen kitap, dilinin sadeliği ve keyifli anlatımıyla, çocukların hem okuma alışkanlığına katkı sağlayacak hem de Osmanlı İmparatorluğu döneminin devlet yönetim yapısına hâkim olacak.
Anahtar kelime
Osmanlı, Osmanlı Devleti, Osmanlı devlet yönetimi, Devlet, Padişah, Divanı Hümayun, Vezir, Sadrazam, defterdar, Nişancı, Yeniçeri, Şeyhülislam

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL