Padişahlar Ve Sultanlar Albümü - Timaş Yayınları

padisahlar-ve-sultanlar-albumu-9786257844529.jpg

Padişahlar Ve Sultanlar Albümü

Osmanlı Padişahları Bu Albümde
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 120s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Şubat’22
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-52-9
Barkod: 9786257844529
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Muhteşem bir albümle karşı karşıyasın! Bu albümde 624 yıl hüküm sürmüş kocaman bir imparatorluğun resmini hem göreceksin hem çekeceksin. Osmanlı İmparatorluğu’nu yönetmiş padişahlarla birlikte, o dönemde yaşamış sultanlar ve çok sayıda devlet adamını çok yakından tanıyacak, onlar hakkında çok ilginç bilgilerle karşılaşacaksın. Eğlenceli karikatürler de bu muhteşem bilgilere eşlik edecek. Bu bilgiler seni derslerinde çok havalı yapacak. Haydi, kitabın kapağını çevir ve imparatorluk albümünün keyfini çıkar.

Editörün görüşü
Çocuklar bu kitapla Osmanlı İmparatorluğu’nu yönetmiş padişahlarla birlikte, o dönemde yaşamış sultanları ve çok sayıda devlet adamını yakından tanıyacak. Kitabın formatına göre bir sayfada anlatılan kişi ile ilgili hap bilgiler bir sayfada ise esprili karikatür bulunuyor. Bu büzden bu kitabın hususiyeti verdiği bilgiler kadar ve hatta daha çok formatıdır. Hayatından özet bir kesit, arkada bıraktıkları, eserleri, en fazla hangi yönleriyle döneminde ün yaptığı, hayal kırklıkları, hazin sonu gibi anlatılan kişiye göre değişebilen başlıklar var. Kısa kısa anekdotlar yer alacak. Karikatürler de kapak çizimi tadında.
En önemli cümle
Osmanlı İmparatorluğu’nu yönetmiş padişahlarla birlikte, o dönemde yaşamış sultanları ve çok sayıda devlet adamını yakından tanıyacak, onlar hakkında ilginç bilgilerle karşılaşacaksın.
Bu kitap neden önemli
624 yıllık Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran padişahlar, sultanlar ve çok sayıda devlet adamının hayatından önemli anekdotlar ‘Padişahlar ve Sultanlar Albümü’ kitabında toplandı. Kitap, Osmanlı tarihindeki gerçeklerin izini sürüyor. Okurlar, bu kitapla, imparatorluk dönemindeki olayları doğru öğreniyor, o döneme damga vurmuş isimleri daha yakından tanıyor ve bugüne bakan yönüyle daha doğru analiz yapıyor. Tarih bilinci ve merak duygusunu tetikleyen kitap, aynı zamanda referans kaynak niteliğini de içinde barındırıyor ve Sosyal Bilgiler dersi müfredatını doğrudan destekliyor.
Anahtar kelime
Padişah, Osmanlı İmparatorluğu, Tarih, Tarih Bilinci, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Osmanlı, Yıldırım Bayezid, İmparatorluk

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL