para---mara-makara-9786257844161.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Para - Mara Makara

Paranın tarihi bu kitapta!
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Bilim
Sayfa / Ebat: 192s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ağustos’20 / Ağustos’20
Baskı Sayısı: 4
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-16-1
Barkod: 9786257844161
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Napolyon boşuna "Para, Para, Para!" dememiş! Hemen her işin başı para! Karnımızı doyurmak için aldığımız yiyecekler, içecekler… Geceleri uyuduğumuz sıcacık evimiz… Otobüse, vapura, trene binmek… En sevdiğimiz kitaplar, dergiler… Ailece sinemaya ya da tiyatroya gitmenin keyfi… Hayatta kalmak için ihtiyacımız olan temiz su bile parayla! Öyle ise paranın kıymetini bilmek gerek… Parayı doğru yönetmek içi ise önce ekonomi kavramının tarihini, ardından aile ekonomisinden başlayarak bankalar, şirketler ve devletlerin de dâhil olduğu ekonomik hayatın sırlarını öğrenmek gerek… Merak etmeyin bunun için uzuuuun ve sıkıcı araştırmalar yapmanıza gerek yok! Mazlum Akın sizler için paranın kitabını yazdı… Size de eğlenceli bir dil ve birbirinden komik karikatürler eşliğinde kitabı keyifle okumak kaldı.
Editörün görüşü
Hayatımızın tam ortasında bulunan para, bu kitapta tarihsel süreciyle birlikte detaylı ve eğlenceli bir şekilde ele alınıyor. Paranın tarihi anlatılırken, paraya ilgili olan bütün kurumların işlevleri de bir ekonomi dersi edasıyla ayrıntılı bir şekilde veriliyor. Yazarın bankacılıktan gelen bir isim olması, kitabın kalitesini bir kat daha artırıyor.
En önemli cümle
Hayatta kalmak için gereken temiz su bile parayla!
Bu kitap neden önemli
Para Mara Makara kitabı, paranın hayatımızda kapladığı kocaman alanı, iktisadi detaylar ve günlük hayatta her gün karşılaştığımız hadiselerle net bir şekilde ortaya koyuyor. Tabii tarihsel süreçte yani daha paranın ‘P’sinin dahi insanoğlunun hayatına girmeden önce yapılan alışverişleri, ticari ilişkileri ve sonrasında paranın icadıyla birlikte yaşanan gelişmeleri de detaylı bir şekilde ele alıyor. Çocuklar bu kitapta, aile içinden devletler arası ilişkilere kadar paranın ve ekonominin nasıl bir öneme sahip olduğunu öğrenecek; onlar için belki de hayatında alacağı ilk detaylı ekonomi dersi olacak.
Anahtar kelime
Para, Kredi Kartı, Alışveriş, Akçe, Banka, Kredi, Harcama, Borç, Banknot

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
cumlelerin-gucu-adina---dil-bilgisinin-sirlari-9786257844536.jpg

Cümlelerin Gücü Adına - Dil Bilgisinin Sırları

Yaşar Bayraktar
Eğlenceli Bilgi
30.00 TL
Yeni
dikkat-dikkat-9786257844505.jpg

Dikkat! Dikkat!

Osman Algın - Süleyman Kahraman
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL
Yeni
Popüler
tarihin-sifir-noktasi---anadolu-ve-mezopotamya-uygarliklari-9786257844499.jpg

Tarihin Sıfır Noktası - Anadolu Ve Mezopotamya Uygarlıkları

Metin Özdamarlar
Eğlenceli Bilgi
25.00 TL