Parlak Formüllerle Zeka Soruları - Timaş Yayınları

parlak-formullerle-zeka-sorulari-9786257844697.jpg

Parlak Formüllerle Zeka Soruları

Zekâ sorularının sırlı formülleri
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Matematik
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Mayıs’23 / Mayıs’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-69-7
Barkod: 9786257844697
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Zekâ sorularının en parlak formülleriyle tanışmaya hazır mısınız? Bu kitap size 
beyin yakan zekâ sorularının hangi yollarla çözülebileceğini gösterecek. Beyninizin her zerresini çalıştıracak çeşitli zekâ sorularıyla karşılaşacağınız kitap, size farklı düşünebilme becerisi kazandıracak matematik oyunlarıyla da dolu. Yeni bakış açıları kazandıracak sırlı soru çözme yöntemleriyle tanışma fırsatı yakalayacak, sadece zekâ sorusu çözme konusunda değil, bu tür soruları hazırlamada da bir uzman olacaksınız.
 
Haydi, beynimizi bir makine gibi çalıştıracak zekâ sorularıyla ve çözüm yöntemleriyle tanışalım.
 
Editörün görüşü
Bu kitapta verilen bilgiler ve gösterilen ipuçları, bütün dünyada geçerli olan, tercih edilen tekniklerdir. Bununla birlikte soru hazırlama uzmanı olmak isteyenlere de yol gösterici bir kaynak oluşturmaktır. Bu kitabı okuduktan sonra zekâ soruları çözümünde daha başarılı olunduğu görülecek. Sadece zekâ sorularında başarılı olunmkayacak elbette. Günlük hayatta karşılaşacağınız problemlerin çözümünde de daha güvenilir sonuçlar alınacak. Yazarın konuyla ilgili yetkinliği, eserdeki soruların kalitesini net bir şekilde artırdığı görülüyor.
En önemli cümle
Zekâ soruları, mantık oyunları, bilmeceler ve bulmacalar beynin gelişimi ve canlı tutulması için en çok ihtiyaç duyulan etkinliklerdir.
Bu kitap neden önemli
Zekâ soruları, mantık oyunları, bilmeceler, bulmacalar beynin gelişimi ve canlı tutulması için en çok ihtiyaç duyulan etkinliklerdir. Bunda başarılı olmak ise, tüm bu etkinliklerin çözümü üzerine ısrarcı ve sabırlı olmayı gerektirir. Çoğu zaman alanında iyi yerlere gelmiş veya eğitim hayatı başarılarla dolu kişilerin zekâ oyunları ve soruları çözümünde istenen başarıyı yakalayamadığına şahit oluruz. Bu durum, onların zeki olmadıkları veya doğru düşünemedikleri anlamına gelmez. Ancak onlar için, “farklı düşünebilme becerisi” eksikliğinden bahsetmek mümkündür. Bu kitabın tam da amacı, farklı düşünme becerileri geliştirmek için ipuçları vererek zekâ sorularını çözmektir.
Anahtar kelime
Zeka Soruları, Zeka Oyunları, Zeka Etkinlikleri, Matematik Oyunları, Matematik Zeka, Sözel Zeka, Sayısal Zeka, Zekâ, Zekâ Oyunu, Kelime Oyunları

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL