Ruh Hali - Timaş Yayınları

ruh-hali-9789752634206.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ruh Hali

Kalbini açabilene, en iyi öğretmendir hayat.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 256s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’06 / Ekim’22
Baskı Sayısı: 21
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-263-420-6
Barkod: 9789752634206
Üst Başlık: BİREYSEL MUTLULUK SOSYAL MUTLULUK
185.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ruh Hali, ruh sağlığı ve hastalıkları alanında bir kılavuz işlevi görmek, konuyla ilgili merak edilenleri derli toplu ve anlaşılır bir biçimde okuyucuya ulaştırmak amacıyla hazırlandı. Kitapta hem mutluluk, iyimserlik, hayatın anlamı, öfke, kıskançlık, aşk, evlilik, çocuk ebeveyn ilişkileri gibi konular; hem de depresyon, panik atak, fobiler, bağımlılık, alzheimer, şizofreni gibi belli başlı psikiyatrik sorunlar ele alınıyor.

Prof. Dr. Kemal Sayar, Ruh Hali’ni diğer kitaplardan ayıran ne olduğunu şöyle anlatıyor:
“Bu kitapla, Türkiye’de ruh sağlığı alanında görülen yerli kaynak açığını gidermeye yönelik mütevazı bir katkı sağlamış oluyoruz. Basit ve kolaycı formüller içeren çeviri kişisel gelişim kitaplarının, insanlara hiçbir şey vermediğini görüyoruz. Ruh sağlığımızı bu tür kolaycı formüllerle koruyamayız. Umulur ki Ruh Hali, ruh sağlığı ve hastalıklarının değişken ve zor tabiatını bir nebze daha anlamaya yardımcı olsun.

Editörün görüşü
Alanındaki sayılı isimlerden olan Kemal Sayar, herkesin hayatının bir döneminde yaşayabileceği ruhsal sorunları kapsamlı ve anlaşılır bir şekilde Ruh Hali'nde anlatmaktadır. Ruhsal hastalıklar hakkında merak ettiğiniz ve edeceğiniz hemen her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz.
En önemli cümle
En güzeli hayatın akışına kendimizi katmak, hayattan öğrenmek, hayatın her anını bir mucize duygusuyla yaşamak. Hayatın ufak ayrıntıları arasına saklanmış olan mutluluğu ve güzelliği fark edebilmek. Bir gülü koklamasını bilmek. Var olmakla dünyada kötü giden bir şeyleri değiştirebileceğini, varlığının dünyayı güzelleştirebileceğini fark etmek.
Bu kitap neden önemli
Ruhsal hastalıkların herkesin başına gelebilecek durumlar olduğunu kabul etmeliyiz. İnsan çoğu zaman kendi seçimlerinden bağımsız bir biçimde, kendi biyolojisinin veya çevresel şartlarının rüzgârına kapılarak rahatsızlanabilir. Bazen de çocukluk çağında yaşadığı zorluk ve örselenmeler onu bir ruhsal hastalığın kıyılarına getirebilir. Ama bazen de bizim düşünce tarzımız, olayları ele alma biçimimiz ruh sağlığımızı bozar. Ruh Hali’nde Kemal Sayar'ın bunları tartıştığını göreceksiniz. Yazar bu kitapta ruhsal ıstırabın asla hor görülmemesi gerektiğini dile getiriyor. İnsanlar ruhsal anlamda bir acı yaşıyorlarsa, istek duyacakları son şey, yargılanmak veya kınanmaktır. Doğru olan, bu toprakların geleneğine uygun bir biçimde, müşfik olmak, şefkati çoğaltmak, insanın insana şefkat ve kardeşlikle bakmasını sağlamaktır. Bu kitap işte bunu yapmaya gayret ediyor.
Anahtar kelime
Kemal Sayar, Ruh, Psikoloji, Kişisel Gelişim, Terapi, Mutluluk, İlişkiler, Hayat, Aşk, Kıskançlık, Evlilik, Öfke, Bağımlılık, Fobi, Psikolojik Sorunlar, Duygular

Diğer kitaplara göz atın