son-siginak-aile-9786050836066.jpg
Yeni
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Son Sığınak Aile

Bütün yönleriyle aile...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 184s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Ağustos’21
Baskı Sayısı: 31
ISBN: 978-605-08-3606-6
Barkod: 9786050836066
32.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Aşk, evlilik, eş, aile, ev hanımlığı, sevgi, akrabalar, aldatma, şiddet, boşanma, annelik- babalık, mutlu bir ailenin sırları ve daha fazlası...
Aile kurumunun yıkılmaya yüz tutması, aile bireyleri arasındaki bağların zayıflaması ve modern dünyanın getirdiği sorunlar aile üzerinde yeni baştan durulması gerektiğini gösteriyor.
Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın kaleminden Son Sığınak Aile, aileye ilk adım olan evliliğin biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel temellerini irdeliyor. Yaşanmış örneklerin ve ‘evlilik niyet sözleşmesi’nin desteğiyle aile üyelerinin ve evliliğe hazırlık sürecinde olanların yollarını aydınlatıyor. "Aileyi" bütün yönleriyle anlatırken aileleri, karşılaşılan sorunları ve olguları bilimsel bir bakış açısıyla ele alıyor.  
Bu kitap, her ailenin ve aile olma yolunda ilerleyenlerin mutlaka kitaplığında bulunması gereken, mutlu aileler için rehber niteliğinde bir başvuru kitabı.  
Editörün görüşü
Bugüne kadar toplumun temel dinamiği olan ailenin korunması, yaşatılması, gerektiğinde bugünün sorularıyla yeniden yapılanması için gereken özeni göstermenin bugünün en önemli meselelerinden biri olduğunun altını çizen, toplamda bir milyondan fazla satan çok sayıda kitaba imza atan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Son Sığınak Aile kitabında ailelere ve aile olma yolundaki herkese doğru yolları işaret ediyor.
En önemli cümle
Aile insanoğlunun hayatına hem anlam katan hem de teselli eden bir ortam olmalıdır.
Bu kitap neden önemli
Bu kitapta: • Evliliğe hazır mıyım? • Niçin evlenmeliyim? • Flörtsüz evlilik olur mu? • Aşk olmadan evlilik yürür mü? • Eşimi tanımak için ne yapmalıyım? • Eşimin ailesine nasıl davranmalıyım? • Eşim beni aldatır mı? • Anne-babalık öğrenilir mi? gibi soruların ve daha fazlasının cevabı var.

Diğer kitaplara göz atın