Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri - Timaş Yayınları

virginia-woolftan-yazarlik-dersleri-9786050814262.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri

Özgürlük, bir okurun sahip olabileceği en önemli niteliktir, bunu asla kaybetmemek gerekir.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Dünya Edebiyatı
Sayfa / Ebat: 144s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’14 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 7
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-1426-2
Barkod: 9786050814262
Orijinal Dil: İngilizce
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Ünlü İngiliz yazar Virginia Woolf’un yazarlık ve yazma sanatı üzerine düşüncelerinden esinlenerek bir atölye kurgulayan Danell Jones, yedi önemli başlıkta, yazarlık için heyecan taşıyanlara yol gösterecek bir rehber sunuyor. Yazar adaylarına disiplinli olmayı öğütleyerek onları motive ediyor. Her bölümün sonunda Woolf’un kendi yazı alıştırmalarından seçtiği örneklerle tavsiyelerini destekliyor. Virginia Woolf’un günlükleri, kurgusal metinleri ve denemelerinden özel alıntılarla, incelikle kurgulanan eser, Woolf’u gerçek bir sınıfta, ders anlatırken hayal etme fırsatı sunuyor okura. 
 
Dünya edebiyatına yön vermiş bir kalemin izinde; yazmak ve yaratmak üzerine yol gösteren Virginia Woolf’tan Yazarlık Dersleri, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla “kendine ait bir oda”nın kapısını aralıyor.
 
Woolf coşku dolu bir sesle, “Sadece yazın...” dedi. “Saçmalayabildiğiniz kadar saçmalayın. Aptal olun, duygusal olun, Shelley’yi taklit edin. İçinizden gelen her sese kulak verin, dizginleri anlık arzulara bırakın. Dilbilgisi kurallarını, edebi ön kabulleri ve söz dizimine dayalı kuralları boş verin. Kırın, dökün, devirin. Kendi keşfiniz olsun olmasın, her türlü kelimeyi kullanın. Nazım veya nesir biçiminde ya da aklınıza gelen abuk sabuk, anlamsız sözlerle oluşturduğunuz gelişigüzel metinlerle öfkelenin, sevin, alay edin. Ta ki yazmayı öğrenene kadar...”
En önemli cümle
Woolf coşku dolu bir sesle, “Sadece yazın...” dedi. “Saçmalayabildiğiniz kadar saçmalayın. Aptal olun, duygusal olun, Shelley’yi taklit edin. İçinizden gelen her sese kulak verin, dizginleri anlık arzulara bırakın. Dilbilgisi kurallarını, edebi ön kabulleri ve söz dizimine dayalı kuralları boş verin. Kırın, dökün, devirin. Kendi keşfiniz olsun olmasın, her türlü kelimeyi kullanın. Nazım veya nesir biçiminde ya da aklınıza gelen abuk sabuk, anlamsız sözlerle oluşturduğunuz gelişigüzel metinlerle öfkelenin, sevin, alay edin. Ta ki yazmayı öğrenene kadar...”
Bu kitap neden önemli
YAZMA ALIŞKANLIĞI KAZANMAK, ÇALIŞMAK, ÜRETMEK, YÜRÜMEK, OKUMAK, YAYIMLATMAK, ŞÜPHE DUYMAK... İngiliz edebiyatının en önemli isimlerinden Virginia Woolf, yazmak ve edebiyatla yolu kesişen her okuru bu 7 başlık altında, bizzat rehberliğini üstlendiği bir yolculuğa davet ediyor. Her bölümün sonuna eklenen yazı alıştırmaları ve Virginia Woolf külliyatı içinden seçilen tavsiyeler, Woolf’u gerçek bir sınıfta, ders anlatırken hayal etme fırsatı sunuyor okura.
Anahtar kelime
Virginia Woolf, Yazarlık Atölyesi, Yazarlık, Edebiyat, Edebiyat Eleştirisi, Özgürlük, Yaratıcılık, Yazar Olmak, Sanat, Üretmek, Yaratmak, Yaratıcı Yazarlık

Diğer kitaplara göz atın