Zor Çocuk - Timaş Yayınları

zor-cocuk-9786050848540.jpg
Sakin, kararlı ama kontrolcü olmayan bir ebeveynlik tutumuyla 10 Gün'de daha az karşı gelen çocuklar...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji - Çocuk
Sayfa / Ebat: 368s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’24 / Şubat’24
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4854-0
Barkod: 9786050848540
Üst Başlık: Karşı Gelen Çocuklar İçin 10 Günlük Program
235.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Ebeveynliğin böyle olacağını hiç düşünmemiştiniz. Kolay olmayacağını biliyordunuz tabii ama bu kadar zor olacağını da tahmin etmemiştiniz. En küçük talebinize bile itiraz ediyor; yemek yemeye, yatma saatine, aile içinde geçerli kurallara, ödev yapmaya, bilgisayar oyununu bırakmaya direniyor.

Onu bu kadar çabuk öfkelendiren şeyin ne olduğunu, nasıl bu kadar çabuk tetiklendiğini anlamaya çalışmaktan yorgun; evdeki çatışmalar karşısında bunalmış hissediyorsanız önce derin bir nefes alın ve bu kitaba bir bakın!

Dr. Jeffry Bernstein, yirmi beş yılını karşı gelen çocuklar ve aileleriyle geçiren, üç binden fazla aileye bu konuda rehberlik eden bir uzman olarak size ışığın hiç de uzakta olmadığını gösteriyor. Hazırladığı “10 Günlük Program” ile evdeki çatışmaları adım adım ilerleyerek nasıl çözeceğinizi, çocuğunuzun inatçı ve karşı gelen tavrını birlikte nasıl değiştirebileceğinizi açıklıyor.

Birbirini takip eden 10 adımla her gün biraz daha iyiye gittikçe bu programa duyduğunuz güveni pekiştirecek; sakin, kararlı ama kontrolcü olmayan bir ebeveynlik tutumu geliştirerek evinizde bambaşka hava estireceksiniz.

“Bu kitabı okuma kararı aldığınız için sizi alkışlıyorum. Sayfalar ilerledikçe kitabın çocuğunuzun karşı gelme seviyesini ciddi oranda azaltacak bir sürü güçlü strateji yüklü olduğunu fark edecek ve bunları uygulayıp çocuğunuzla ilişkinizi geliştirdikçe işlerin nasıl yoluna girdiğini göreceksiniz. Kendi davranışlarınızı değerlendirmeniz ve çocuğunuza daha yapıcı bir şekilde yaklaşmanız için size birtakım tüyolar ve egzersizler de vereceğim. Danışanlarımın çoğu bu hedeflere nasıl ulaştıysa sizin de ulaşabileceğinizi biliyorum.”


 

Editörün görüşü
İlk basımı Hachette Go tarafından yapılan bu kitap yıllar içinde ebeveynler için bir klasik haline gelmiş. Yazarın sunduğu program çocuğun duygularını ve neden böyle davrandığını izah ederken anne babaya da kendi kendini dikkatli ama şefkatli bir biçimde izleyerek sürece nasıl bir etkide bulunduğunu fark ettiriyor. Adım adım ilerleyen ve gündelik hayatta rahatlıkla uygulanabilecek bir program sunuyor. Programın gündelik hayata nasıl uyarlanabileceğine dair zengin içerik, ebeveyni "Yazarın ne demek istediğini anladım ama bunu nasıl yapacağımı bilemiyorum" düşüncesinden kurtarıyor.
En önemli cümle
Evdeki çatışmalarının üstesinden gelmenin anahtarı, zihninizi kazanma güdüsünden kurtarmaktır. Çocuğunuz ve siz aynı taraftasınız! Her karşı gelen çocuk farklı olsa da hepsi anlayışa, sevgiye ve sınırlara ihtiyaç duyar.
Bu kitap neden önemli
Zor Çocuk-Kural Tanımayan Çocuklar İçin 10 Günlük Program, ebeveynlerin uzun yıllardır istifade ettikleri ve her baskısında içeriği güncellenerek zamanın getirdiği yeni sorunlara da çözüm üreten klasikleşmiş bir rehberlik kitabıdır. Kural tanımayan, inatçı ve karşı gelen çocukların nasıl bir duygu ve düşünce mekanizmasıyla hareket ettiğini ve ebeveynin kendi duygu ve tutumlarının bu sürece nasıl etki ettiğini en anlaşılır ve empatik dille açıklar. Adım adım ilerlemeye dayalı ve ebeveynlerin pratik bir biçimde hayata uygulayabilecekleri bir program sunar. Anne babanın yanı sıra evdeki diğer kardeşlerin, geniş ailenin ve okul ve öğretmenlerin de sürece nasıl dahil edilebileceğini anlatır. Ebeveynlere güç ve gerçekçi bir ümit ışığı sunar.

Diğer kitaplara göz atın