Bakara Suresi Sohbetleri - Timaş Yayınları

bakara-suresi-sohbetleri-9786050846560.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri

Kur'an derin düşünmeyi talep eder...
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 288s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’23 / Mart’24
Baskı Sayısı: 3
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-4656-0
Barkod: 9786050846560
Üst Başlık: 1-29. Ayetler
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Müslüman bir toplumda bile imanın azalması mümkün müdür?

Bir nesilden sonrakine geçtikçe Allah’tan uzaklaşmak mümkün müdür?

Gittikçe maneviyattan daha uzak, daha maddeci, daha gafil mi oluyoruz?

Artık namazlarda ağlamıyoruz, Kur’ân okurken düşünmüyoruz. Dualarımız bile boşaldı, ne anlama geldiğini bile bilmediğimiz sözler söyleyip duruyoruz…

Peki nasıl yeniden dirilebiliriz?

İşte ayetler burada! Cevaplar burada!

Allah’ın kelamına yeniden bağlanmamız gerekiyor, Allah’ın kelamını okurken derin derin düşünmemiz gerekiyor. Her seferinde “Allah benimle konuşuyor” gerçeğini idrak etmemiz gerekiyor.

Allah benimle konuşuyor, Allah seninle konuşuyor… Bu, hayatta alabileceğimiz en mükemmel hediye!

Nouman Ali Khan

 

Dünyanın pek çok ülkesinde ilgiyle takip edilen, milyonlara ulaşan bir davetçi Nouman Ali Khan... Hedefi Kur’an’ın anlaşılması ve hayata aktarılmasında bir köprü vazifesi görmek. Bunun için yaptığı Kur’an çalışmaları, Kur’an dilinin kolaylıkla anlaşılması için geliştirdiği metot dünya çapında yankı buluyor. Her şeyden önemlisi Kur’an’ın mesajının dünyanın dört bir köşesine ulaşması için çalışıyor.

Bakara Suresi Sohbetleri, surenin ilk 29 ayetini derinlikli düşünme metoduyla okurlarına sunuyor. Çünkü Kur’an derin düşünmeyi talep eder...

Editörün görüşü
Son yıllarda inanma ihtiyacının farkına varan milyonların sosyal medyada takipçisi olduğu bir isim Nouman Ali Khan. Aslen Müslüman olmakla birlikte İslamiyet’in ve vahyin barındırdığı güzelliklerin sonradan farkına varan, dolayısıyla elindeki cevherin kıymetini takdir eden bir sarraf. En önemli özelliği kendisinin de benzer tecrübeler yaşamış olması. Bundan olsa gerek çağın insanının özellikle gençlerin ihtiyaçlarını, sorularını, yaşadıklarını ve arayışlarını iyi analiz ederek onlara kendi dilleriyle göz hizasından sesleniyor. Bakara suresinin birey olarak herbirimizin hayatına ne söylediğini analiz ediyor. Yaşanan toplumsal ve bireysel problemleri tespit ederek onlara Kur’an ve Hz. Peygamber’in hayatından çözümler getiriyor.
En önemli cümle
Allah’ın kalplerini mühürlediği kimseler sevme yetilerini kaybeder.
Bu kitap neden önemli
Kitabı önemsememizin pek çok sebebi var: Kitap, okur kitlesi ve “ihtiyaçları” iyi tespit edilerek hazırlanmış. Kur’an’ın en uzun suresi olarak bilinen Bakara suresinin ilk 29 ayetini derinlemesine analiz ederek okura farklı bir okuma tecrübesi sunuyor. Akıcı ve kendini okutan bir üslupla, okuru ikna eden örneklendirmelerle kaleme alınmış olması, okurla göz hizasından temas kurma konusundaki başarısını ve konuya hakimiyetini gösteriyor.

Diğer kitaplara göz atın

bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL