Bir Vaizenin Penceresi - Timaş Yayınları

bir-vaizenin-penceresi-9786050845426.jpg

Bir Vaizenin Penceresi

İçimizdeki hamlıklardan hicret etme vaktidir…
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Din Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’22 / Mayıs’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-4542-6
Barkod: 9786050845426
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bir Vaizenin Penceresi, “kul” olma sancısı çeken bir vaizenin renkli ve paylaşımcı kişiliğini, olaylara bakışını, alemle ilişki kurma biçimini, anladıklarını anlatma şevkini, okuma iştiyakını, meraklarını, kitap tavsiyelerini, yazma serüvenini, gezip gördüklerini, izlediklerini, okudukları üzerine düşüncelerini, Kur’an’ın hayata hayat olma yollarını, Peygamberimizin örnekliğini; olayları, insanları, çiçeği, böceği, mimariyi anlamlandırma biçimini, zaman zaman inzivaya çekilme duygusu uyandıran hallerini okuyacağımız kısa ve derinlikli yazılarından oluşuyor.

Editörün görüşü
Bir Vaizenin Penceresi, emekli bir vaizenin iç dünyaya, ilişkilere ve inanca yoğunlaşan kısa, öz ve derinlikli yazılarından oluşuyor.
En önemli cümle
Huzur veren, huzur bulan ilişkiler kurabilmek bizim “ol”mamızla ilgili. Zira okumanın, bilmenin, düşünmenin, anlatmanın öncesinde ve sonrasında "olmak" var. Olmadınız mı ağzınızla kuş tutsanız olmuyor.
Bu kitap neden önemli
Görevi “dini” anlatmak olan bir vaizenin Kur’an’a, Hz. Peygamber’e ve hayata bakışını, olayları değerlendirişini göstermesi ve okura hayatın gerçek mahiyeti hakkında bir perspektif vermesi açısından önemli bir çalışma.

Diğer kitaplara göz atın